Szanowni Państwo,

w związku z nowym rokiem szkolnym mamy do zakomunikowania kilka ważnych informacji:

1. Informujemy, od września 2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w systemie szkolenia oraz w zasadach podziału grup szkoleniowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem podziału grup szkoleniowych klubu, który umieszczony jest na naszej stronie https://uksbaszta.pl/regulamin
    W naszym klubie mile widziani są wszyscy miłośnicy szachów, niezależnie od stopnia zaawansowania, wieku i zaangażowania w aktywnościach turniejowych. Jako klub sportowy dążymy jednak do zapewnienia naszym podopiecznym maksymalnie efektywnego wykorzystania czasu spędzanego z trenerami z uwzględnieniem indywidualnych ambicji oraz umiejętności. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu zmodyfikowanego systemu przydziału do grup szkoleniowych opartego na jasnych zasadach, wynikających wprost z poziomu zaawansowania zawodników.
     Zmiany te pozwolą trenerom dostosować program zajęć do poziomu uczestników, umożliwiając dzieciom i młodzieży naukę i grę z zawodnikami na zbliżonym poziomie. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na rozwój całego klubu, a każdy z uczestników będzie mógł realizować swoje szachowe cele we własnym tempie, z wzmożoną motywacją do rozwoju.
     Aby zmiany odbyły się w sposób płynny, tymczasowo utworzonych zostanie 5 grup szkoleniowych, a docelowo pragniemy pozostawić 4 grupy. Awans do grupy wyższej będzie jasno określony w regulaminie, czynnikiem decydującym będzie m.in. posiadana kategoria szachowa.

Ze względu na to, że ten rok szkolny jest okresem przejściowym w razie wątpliwości, do której grupy będzie przynależeć Państwa dziecko, prosimy o bezpośredni kontakt z trenerami lub zarządem klubu poprzez pocztę e-mail.

W związku ze zmianami organizacyjnymi, zbyt małą liczebnością grupy i zróżnicowaniem poziomu treningów podjęliśmy decyzję o rezygnacji z prowadzenia zajęć szkoleniowych w SP8. Wszystkie zajęcia z trenerami będą prowadzone w naszej siedzibie – w SP1 przy ul. Wałowej.
  1. W odpowiedzi na liczne propozycje i zapytania oraz wykazywane zainteresowanie, postanowiliśmy stworzyć kółko szachowe, która jako grupa od października będzie otwarta dla wszystkich miłośników szachów, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Zajęcia nie będą prowadzone przez trenerów i nie będą miały charakteru szkoleniowego, a koordynować je będą osoby związane z klubem. Zapraszamy wszystkich chętnych, dorosłych, młodzież, dzieci z rodzicami i/lub dziadków z wnukami bez względu na przynależność klubową. Zakładamy, że oprócz wspólnej gry, będzie tam można uzyskać informacje na temat klubu, strategii szachowych, a także otrzymać pomoc w stawianiu pierwszych kroków, skonsultować interesujące kogoś zagadnienia szachowe lub wspólnie przeanalizować wyjątkowo interesującą partię rozegraną przez siebie lub przez wybitnych zawodników szachowych. Nasza oferta ma zatem na celu promocję królewskiej gry także poza kręgami dzieci i młodzieży klubu, a w przyszłości może również stworzenie drużyny seniorskiej.
  2. Przypominamy, że dla członków klubu i rodziców utworzyliśmy grupę w komunikatorze WhatsApp. Podajemy na niej wyłącznie najważniejsze informacje organizacyjne, a wiadomości może wysyłać wyłącznie zarząd klubu (w przypadku pytań i uwag prosimy o kontakt z nadawcą komunikatu w wiadomościach prywatnych lub na adres @ klubu: klub@uksbaszta.pl). Mamy nadzieję, że będzie to skuteczny sposób przekazywania ważnych informacji do wszystkich członków klubu.

Regulamin grup szkoleniowych: https://uksbaszta.pl/
Godziny zajęć: https://uksbaszta.pl/godziny-zajec-od-wrzesnia-2023/