O korzyściach wynikających z gry w szachy pisał między innymi Benjamin Franklin w swojej publikacji z 1779 roku, pt. „Moralność gry szachowej”. Pośród wielu plusów, wymienił między innymi: rozwój umiejętności obserwowania, rozwagi, przezorności, czy zapobiegliwości. Twierdził także, że sposób w jaki postępujemy w czasie gry, można przełożyć na inne aspekty życia. Czyli w pewnym sensie można poznać człowieka, obserwując jak gra w szachy! W Polsce, już w 1835 i 1844 korzyści wynikające z tej gry opisał Kazimierz Krupski, w publikacji pt. „Strategika szachowa”.

Poradnik

jak wstąpić do klubu UKS BASZTA

Dziękujemy za zainteresowanie naszym klubem. Zanim zdecydujesz się do nas napisać, zapraszam na wirtualną wycieczkę po naszej stronie, na której to poznasz:

·        Historię naszego klubu

·        Nasze dotychczasowe osiągnięcia 

·        Aktualności z życia klubu

·        Sprawdzisz nasz profil na Facebooku 

·        Poznasz sylwetki naszych trenerów oraz aktualny skład zarządu 

Członkostwo w naszym klubie i możliwość jego reprezentowania traktujemy jako przywilej. Jesteśmy dumni móc reprezentować nasz klub, którego trenerzy, zarząd, rodzice i osoby wspierające społecznie nasz klub promują UKS BASZTA na arenie nie tylko lokalnej, ale i międzynarodowej.  

Przynależność do klubu to również obowiązki, te miłe na szczęście. Reprezentowanie lub wspomaganie klubu w zawodach to jeden z tych przyjemnych obowiązków.  Uczestnictwo w zajęciach, punktualność i zaangażowanie to cechy, które nas wyróżniają, a systematyczna praca i włożony wkład rekompensują wspaniałe wyniki w turniejach szachowych. 

Jeśli działalność naszego klubu spełnia Twoje oczekiwania, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Zapoznaj się ze statutem klubu [LINK]
  2. Zapoznaj się z regulaminem opłat [LINK]
  3. Przeczytaj artykuł „Jak wprowadzić dziecko w świat szachów” (artykuł IM Dawida Czerwa)

Kiedy już poznałeś zasady, na jakich funkcjonujemy, swoich przyszłych trenerów i jesteś gotowy na wyzwania, jakie stawia przed Tobą szachowy świat, w pierwszej kolejności skorzystaj z dedykowanego formularza kontaktowego, aby uzyskać informacje o aktualnej rekrutacji.  [LINK]. 

W formularzu podaj swoje dane do kontaktu, abyśmy mogli potwierdzić zgłoszenie. UKS Baszta jest bardzo aktywnym i prężnie działającym klubem, co przekłada się na limitowane miejsca w grupach szachowych. Powiadomimy Cię o możliwości przystąpienia do jednej z grup. Jeśli chcesz, Twoje dziecko może przyjść na próbne zajęcia po wcześniejszym kontakcie z Zarządem klubu.

Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi i możliwości wstąpienia do Klubu:

  1. Pobierz Deklarację Członkowską, wypełnij i odeślij podpisaną deklarację drogą elektroniczną. Zatrzymaj oryginał, ponieważ przyniesiesz ją na pierwsze spotkanie w klubie.
  2. Opłać składki i prześlij drogą elektroniczną potwierdzenie zapłaty. [klub@uksbaszta.pl]. W potwierdzeniu zapłaty koniecznie wpisz imię i nazwisko dziecka wstępującego do klubu. 

Pamiętaj! 

Składka członkowska jest stała i niezależna od świąt i dni wolnych od nauki/pracy.
Nie jest to opłata za zajęcia (są one dostępne bez opłat dla członków klubu).

  1. Po otrzymaniu powyższych dokumentów i opłaceniu składki Zarząd Klubu skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia grafiku zajęć. 

I jeszcze na koniec. W naszym klubie panuje koleżeńska i luźna atmosfera. Wspieramy się i pomagamy sobie a o to wszystko dbają nasi wspaniali trenerzy. UKS Baszta to miejsce, w którym zaczyna się tworzyć przepiękna historia Twojego sportowego życia.

Dbamy o to, aby nasi zawodnicy rozwijali swoje talenty i mieli możliwości realizować swoje pasje uczestnicząc w największych imprezach szachowych w Polsce i Europie. Ale nie tylko… organizujemy również obozy szkoleniowe, na które zapraszani są zawodnicy wraz z rodzicami. W czasie wolnym od szkoły organizujemy zielone szachowe szkoły. Cieszymy się wspólnie wygranymi i wspieramy tych, którym poszło gorzej. Promujemy nasze występy w mediach, aby każdy mógł być dumny z siebie i swoich pociech. 

Zapraszamy!