Mikołaj Karalchuk

Trener I klasy (z ponad 30-letnim stażem)
Mistrz FIDE (FM), najwyższy osiągnięty ranking FIDE: 2315
Sędzia szachowy
w klubie od 2014 roku

Trener klubów szachowych:
– „Baszta” Wodzisław Śląski
– „Rodło” Opole
– „Hetman” Częstochowa
– MDK Opole

Akademicki Drużynowy Mistrz Polski wraz z UMCS Lublin wśród szkół wyższych i uniwersytetów w 2000 roku.

Mistrz Polski wśród nauczycieli wychowania pozaszkolnego. Trener medalistów mistrzostw Rosji, Białorusi, Słowacji i Polski (ponad 30 medali wychowanków) oraz trener reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Mariusz Kieś

Instruktor szachowy
Kandydat na mistrza krajowego
(k)
Sędzia szachowy

w klubie od 2019 roku

Urodzony w 1963 roku, ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Naukę gry w szachy rozpoczął w wieku  6 lat. W 1977r zajął III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych i II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

W 1981 r. został Mistrzem Śląska Juniorów Starszych oraz członkiem kadry narodowej juniorów starszych. Zdobył także II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Poczdamie.

W 1982 r. zwyciężył w półfinałach Mistrzostw Śląska Seniorów, a następnie zajął V miejsce w turnieju finałowym. W 1988 r. zdobył I miejsce w Indywidualnym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo 10 Sudeckiej Dywizji Pancernej. W 1989 r. powrócił do macierzystego klubu GKS ,,Naprzód 23” Rydułtowy i zdobył III miejsce w VI Rydzyńskim Turnieju Szachowym. Mistrz Pracowników Oświaty i Nauki Województwa Śląskiego 2010.

Od 2016 r. zajmuje się głównie pracą trenerską, od 2019 r. prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach Wodzisławia Śląskiego oraz w UKS ,,Baszta”.

Marcin Wałach

Trener z wieloletnim stażem.
Mistrz FIDE (FM), najwyższy osiągnięty ranking FIDE: 2412
w klubie od 2024 roku

Medalista Mistrzostw Polski juniorów. Akademicki Mistrz Polski z AZS Gliwice.

Szkolił indywidualnie: Arcymistrza Bartłomieja Heberlę, Mistrza Międzynarodowego Maćka Mroziaka, Mistrza Fide Eneasza Wiewiórę, Mistrza Fide Kamila Kozioła, aktualnie najsilniej grającą juniorkę w Polsce obecną mistrzynię Polski juniorek do lat 18 Martynę Starostę oraz wielu innych medalistów mistrzostw Polski juniorów.
Aktualnie pracuje między innymi ze srebrną medalistką mistrzostw Polski do lat 16 Emilią Sprzęczką.

Prowadzi szkolenia kadry Śląska juniorów w ramach Śląskiej Akademii Szachowej.