Nasz zwycięski team!

UKS Baszta ZWYCIĘŻA w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów – TAURON I Liga Śląska Juniorów 2023 !!!

Nasza drużyna zajmuje pierwsze miejsce 🥇 w tych prestiżowych rozgrywkach, których historia sięga aż 1928 roku. Dodatkowymi sukcesami na szachownicach mogą się pochwalić Kacper Staniczek (2. miejsce na 3. szachownicy) i Wojciech Swoboda (3. miejsce na 4. szachownicy).

Pełen skład zwycięskiego zespołu:

  • Sebastian Stypka
  • Mikołaj Walaszczyk
  • Krzysztof Ciepły
  • Kacper Staniczek
  • Wojciech Swoboda
  • Alicja Lach
  • Diana Rduch

Każdy z zawodników walczył na szachownicy do końca, nie odpuszczając żadnemu przeciwnikowi. Na sukces drużyny złożył się każdy punkt, a nawet pół punktu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznej EKSTRALIDZE !!!

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów – I Liga Śląska Juniorów 2023 zostały rozegrane w ciągu trzech zjazdów weekendowych w sumie 9 rund rozegranych w systemie szwajcarskim w czasie 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie.

Dzisiejszy pojedynek (12.02.2023) dla naszej drużyny zakończony sukcesem był chyba najtrudniejszy. Wynik klasyfikacji końcowej nie był jasny do ostatniej chwili. UKS Baszta zwyciężyła w dziewiątej rundzie 3,5 do 2,5.  Gratulacje dla trenera – Mikołaja Korolczuka oraz dla opiekunów, którzy sprawowali pieczę nad zawodnikami.

Kategorie: Aktualności