Indywidualne  Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych na 2018 rok za nami. Tegoroczne rozgrywki miały miejsce w Imieline. Organizatorami zawodów byli Śląski Związek Szachowy, MKSz Diagonalia Imielin, Urząd Miasta Imielin, Miejskie Centrum Kultury w Imielinie. Patronat nad rozgrywkami objął Burmistrz Miasta Imielin Pan Jan Chwiędacz. Zawody odbywały się od 16 do 20 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Imielinie.

Nasz klub był reprezentowany przez 11 zawodników, którzy grali w 6 różnych grupach.

Zmagania trwały kilka dni ze zmiennym szczęściem o wysokie lokaty walczyło kilkoro zawodników – do pełni sukcesu zabrakło czasami odrobiny szczęścia. Jednak sześcioro naszych zawodników uzyskało awans i będą oni jesienią reprezentować województwo śląskie  w rozgrywkach Międzywojewódzkich Juniorów.

 

 

Grupa D9

Alicja Wojs 1 miejsce  8,5 punktu    awans

Maja Moczała 4 miejsce  5,5 punktu    awans

 

Grupa D11

Alicja Lach 11 miejsce  4,5 punktu    awans

Zuzanna Mainka 18 miejsce 3 punkty

 

Grupa D13

Zofia Mrozek 9 miejsce 5 punktów    awans

Anna Mainka 15 miejsce  4,5 punktu    awans

 

Grupa C11

Krzysztof Ciepły 14 miejsce  5,5 punktu    awans

Wojciech Mrozek 23 miejsce  5 punktów

Beniamin Lach 52 miejsce  3 punkty, zawodnik zdobył III kategorię szachową

 

Grupa C13

Mikołaj Walaszczyk 26 miejsce  4.5 punktu

 

Grupa C18

Patryk Ursnik 9 miejsce  5 punktów

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie Alicji Wojs i tym zawodnikom, którzy wywalczyli awans do udziału w zawodach wyższej rangi.

Kategorie: Aktualności