W dniu 03 grudnia 2016 roku, w Gliwicach odbył się XV Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci. Wzięło w nim udział 259 zawodników z południowych regionów Polski i goście z Czech – turniej jak zwykle był bardzo silnie obsadzony, wzięli w nim udział mistrzowie i wicemistrzowie  Polski, uczestnicy mistrzostw Europy i Świata.

W tak doborowym towarzystwie młodzi zawodnicy UKS „Baszta” zaznaczyli swoją obecność.

Alicja Wojs stanęła na 3 stopniu podium w grupie do lat 8, zajmując 19 miejsce ogółem i 3 wśród dziewcząt.  Składamy podziękowania organizatorom za sprawne przeprowadzenie turnieju i piękne nagrody. Wróciliśmy z Gliwic z prezentami. A tak przedstawiają się osiągnięcia naszych zawodników:

 

Dziewczęta do lat 8 – 29 zawodniczek

 

  1. Alicja Wojs – 6 pkt. 3 wśród dziewcząt
  2. Zuzanna Mainka – 5 pkt. 9 wśród dziewcząt

 

 

Dziewczęta do lat 10 – 19 zawodniczek:

 

  1. Anna Mainka – 5 pkt. 10 wśród dziewcząt
  2. Alicja Lach – 3,5 pkt. 15 wśród dziewcząt

 

Chłopcy do lat 10 – 60 zawodników:

 

  1. Krzysztof Ciepły – 6 pkt. 8 wśród chłopców
  2. Mateusz Jasielski – 4 pkt. 44 wśród chłopców

 

Gratulujemy zawodnikom i życzymy im radości z gry.

 

img_0599

Kategorie: Aktualności