Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim powtórzyli sukces zeszłoroczny i zdobyli po raz drugi tytuł Mistrza Śląska. W Częstochowie  21 listopada podczas finału Igrzysk Dzieci Województwa Śląskiego w Szachach wśród 16 startujących drużyn (kategoria do 2006 i młodsi), pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP1 w składzie: Krzysztof Ciepły, Wojciech Grzonka, Alicja Wojs, Maja Moczała. Tym samym drużyna awansowała do Mistrzostw Polski.

Starsza drużyna (kategoria 2005 – 2003) w składzie Adam Gardian, Zofia Mrozek, Filip Mokry, Natalia Laszkiewicz zajęli 9 miejsce wśród 16 szkół z naszego województwa.

Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach to obecni i byli zawodnicy naszego Klubu UKS Baszta

Gratulujemy sukcesów