Za nami świąteczny odpoczynek, jednak nie wszyscy spędzali ten czas w domach. Za trojgiem naszych ambitnych zawodników kilka naprawdę ciężkich dni na dużych międzynarodowych turniejach!
W Niemczech 🇩🇪 i Czechach 🇨🇿 5-dniowe rozgrywki właśnie zakończyli Maja Moczała, Kacper Staniczek i Antoni Dylong.

🇩🇪 GRENKE Chess Open (Karlsruhe, Niemcy, 28.3 – 1.4.2024)

W grupie A (od 2000 FIDE) zagrało 935 osób z 54 krajów, w tym 355 zawodników z tytułami międzynarodowymi (42 arcymistrzów). Zwycięzcą w tej grupie został Hans Niemann, a w sąsiedniej grupie Classic grali m. in. Magnus Carlsen i Ding Liren.

👉 Antoni Dylong – w tej bardzo wymagającej grupie zagrał m.in. z arcymistrzem i trzema mistrzami FIDE, z bardzo dobrym wynikiem 4,5 pkt. startując z 478 pozycji zajął ostatecznie 398 miejsce wyprzedzając wielu utytułowanych szachistów! 🔥

🇨🇿 Pobeskydi Open – 43. Chess talents tournament (Frydek-Mistek, Czechy, 28.3 – 1.4.2024)
Turniej rozgrywano na dystansie 9 rund tempem 90’+30″.

👉 Kacper Staniczek – fantastyczny występ naszego 12-letniego reprezentanta, który po 6 rundzie był szósty! Z wynikiem 5,5 pkt. zajął finalnie 21 miejsce (9 wśród juniorów)💪 Do tego aż +158 pkt. rankingu FIDE! 💥
👉 Maja Moczała – również bardzo dobry występ, 3,5 pkt w 8 rundach (Maja nie brała udziału w ostatniej) 💪

Wszyscy zakończyli grę na plusie w rankingu szachów klasycznych FIDE.
Gratulujemy całej trójce i życzymy kolejnych sukcesów! 👏
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Kategorie: Aktualności