Pomimo iż nadal zostajemy w domach nie odpuszczamy i nadal zachęcamy do gry.

Niestety nie możemy spotkać się twarzą w twarz co nie znaczy, że nie możemy się spotkać wirtualnie i wspólnie zagrać w szachy. W czwartek 23 kwietnia o godzinie 17.00 rozpocznie się I Internetowy Turniej Szachowy UKS Baszta do udziału w którym zachęcamy wszystkich naszych zawodników.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w turnieju:

 1. Dziś lub jutro wejść na stronę chess.com, najlepiej najpierw u góry strony wybrać, żeby strona była po polsku, a potem nacisnąć z lewej strony pomarańczowy przycisk „Zarejestruj się” (jeśli ta strona jeszcze nie będzie przetłumaczona to „Sign up”)
 2. Wypełnić formularz. WAŻNE: lepiej, żeby po nazwie użytkownika osoby trzecie nie mogły dojść do tego, do kogo należy Wasze konto. Wybór poziomu umiejętności nie jest bardzo ważny, od niego zależy głównie z jakim rankingiem zaczniecie grę na chess.com.
 3. Najechać (nie naciskać) z lewej strony na „połącz” a potem nacisnąć na drugie z góry: „kluby”
 4. Na środku w wyszukiwarce wpisać „Baszta” i nacisnąć enter
 5. Pojawi się UKS Baszta Wodzisław Śląski – nacisnąć
 6. Nacisnąć pomarańczowy przycisk „Dołącz”
 7. Nacisnąć „Prześlij”
 8. Wysłać na adres piotrslanina@gmail.com informację kto ukrywa się pod nickiem (jest to potrzebne do zweryfikowania członkostwa w klubie).Po tym otrzymają Państwo potwierdzenie członkostwa w internetowym klubie.
 9. W czwartek pomiędzy godziną 16.20 a 16.30 na stronie chess.com wpisać się na nasz turniej. W turnieju zagramy 7 rund po 10 minut na przeciwnika. Strona chess.com jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze, dzieci z drobną pomocą na początku na pewno poradzą sobie z jej obsługą.

  Jeszcze raz zapraszamy i do zobaczenia w czwartek!