Zawodnicy UKS Baszta utrzymali ubiegłoroczny awans w I Lidze Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów!

Po raz pierwszy w historii UKS Baszta zawodnicy klubu uczestniczyli w I Lidze – Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych, co było wielkim wyzwaniem. Ubiegłoroczny awans w trakcie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w ramach II Ligii dał nam możliwość gry z czołówką polskich klubów w Lidze I. Choć turniej był bardzo wymagający, nasza drużyna pokazała olbrzymią determinację, co zaowocowało utrzymaniem się zawodników UKS Baszta Wodzisław Śląski w tej prestiżowej grupie na rok 2024!

fot. Śląski Związek Szachowy

Rozgrywki toczyły się w Lublinie w dniach 12-20 czerwca br. w 9 rundach rozgrywanych tempem 90 minut na pierwsze 40 ruchów + 30 sekund na każde posunięcie i dodatkowe 40 minut na dokończenie partii. Wzięło w nich udział 20 drużyn z całej Polski.

Nasi reprezentanci stoczyli łącznie 54 wielogodzinne partie, w zdecydowanej większości przeciwko rywalom sklasyfikowanym dużo wyżej w tabelach rankingowych.

To dopiero początek naszej pierwszoligowej przygody. Cieszymy się, że nasz niewielki klub odnosi coraz większe sukcesy w rozgrywkach drużynowych – oprócz zawodów ogólnopolskich w przyszłym roku czeka nas m. in. walka w śląskiej Ekstraklasie.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za ich zaangażowanie i determinację:

  • szachownica 1 – Sebastian Stypka
  • szachownica 2 – Mikołaj Walaszczyk
  • szachownica 3 – Wiktor Zmarzły
  • szachownica 4 – Kacper Staniczek
  • szachownica 5 – Alicja Lach
  • szachownica 6 – Maja Moczała

Szczególne podziękowania należą się Wiktorowi Zmarzłemu z Akademii Szachowej Gliwice za bardzo udany gościnny występ w barwach naszego klubu; podziękowania kierujemy również na ręce zarządu gliwickiego klubu.

Gratulujemy również Dianie Rduch jej pierwszego występu w I Lidze. Choć miejsc w naszym I składzie musiało dla kogoś zabraknąć, jedna z naszych najlepszych zawodniczek została zaproszona do reprezentowania naszych szachowych sąsiadów – klubu UKS Ognisko Rydułtowy. Dziękujemy zarządowi tego klubu oraz trenerowi, panu Marcinowi Wałachowi za opiekę i szkolenie naszej zawodniczki.

Dziękujemy również trenerowi drużyny UKS Baszta, panu Mikołajowi Karalchukowi oraz władzom miasta Wodzisławia Śląskiego za wsparcie finansowe.

Szczegółowe informacje: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_3597

Kategorie: Aktualności