Ośmioro naszych zawodników w dniach 30-31 stycznia brało udział w zorganizowanym przez Miejski Klub Szachowy w Rybniku międzynarodowym turnieju szachowym.Zawodnicy zostali przydzieleni do trzech grup wiekowych, w których rozegrano 7 partii po 60 min na zawodnika i w końcowej klasyfikacji zostali podzieleni na osobne grupy chłopców i dziewczyn. UKS Baszta reprezentowali:
– do lat 9 startowała:
– Maja Głomska zdobyła 3,0 pkt
– do lat 11 startowali:
– Diana Rduch zdobyła 4,0 pkt i zajęła 4 miejsce wśród dziewczyn
– Agnieszka Słanina 2,5 pkt
– Wojciech Swoboda 4,0 pkt
– Wiktor Brocki 3,5 pkt
– do lat 15 startowali:
– Alicja Wojs 4,0 pkt i zajęła 6 miejsce
– Alicja Lach 2,0 pkt
– Beniamin Lach 1,0 pkt

Turniej odbył się przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Rybniku. Rozegrany był w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry: 60 min na partię na zawodnika.Gratulujemy organizatorom sprawnego i bezpiecznego zorganizowania zawodów szachowych.