Pod koniec roku, a dokładnie 27 i 28 grudnia odbył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy w Rybniku. Wzięła w nim udział liczna grupa zawodników UKS Baszta Wodzisław Śl. Zawodnicy grali w trzech grupach wiekowych: rocznik 2005 i młodsi, 2007  i młodsi oraz 2009 i młodsi. Uczestnicy grali w systemie szwajcarskim 7 rund po 60 minut na zawodnika. Wykazali się dużymi umiejętnościami i zajęli czołowe miejsca w swoich grupach. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Ciepły, który zdobył 5 punktów i zajął II miejsce wśród chłopców do lat 10. Świetnie spisały się również dziewczyny Alicja Wojs      i Zofia Mrozek. Obie zajęły III miejsce. Ala wśród dziewczyn do lat 8, Zosia w grupie dziewczyn do lat 12. Wyniki pozostałych zawodników prezentują się następująco:

Maja Moczała – 9 miejsce wśród dziewczyn do lat 8

Zuzanna Mainka – 5 miejsce wśród dziewczyn do lat 10

Wojciech Mrozek – 16 miejsce wśród chłopców do lat 10

Anna Mainka – 8 miejsce wśród dziewczyn do lat 12

Mikołaj Walaszczyk – 15 miejsce wśród chłopców do lat 12

 

Z kolei równolegle z turniejem dziecięcym odbywał się w Rybniku w dniach 27-31 grudnia turniej OPEN FIDE. Klub UKS Baszta Wodzisław Śl. reprezentowało w nim dwóch zawodników. 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 3 w kategorii 55 + zajął pan Kazimierz Szneider, 29 miejsce z kolei, a 4 w kategorii 55 + przypadło panu Stanisławowi Kubiniokowi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 

Kategorie: Aktualności