DSC00648

Już po raz XXI w dniu 24.01.2016 szachiści mogli rywalizować w gminie Goleszów na cyklicznym Turnieju Mokate. Tym razem turniej został przygotowany z myślą o najmłodszych graczach i nosił nazwę „Z INNEJ BAJKI”. W związku z tym, wszyscy uczestnicy musieli przenieść się w czasie i na zmagania przy szachownicy przybyć w przebraniu.

Łącznie w turnieju udział wzięło 71 bajkowych graczy. Wróżki, czarownice, rycerze itp. grali z podziałem na dwie grupy wiekowe: do lat 8 i do lat 13, system Mokate tj. 2 partie po 5 minut i 7 partii po 10 minut. Oprócz rywalizacji na wszystkich milusińskich czekały słodycze, gorąca czekolada czy herbata. To pierwszy tak kolorowy i piękny tego typu turniej. Nie zabrakło również naszych klubowiczów. W szranki do lat 13 wstawił się dzielny rycerz Adam Gardian, czarownica Oliwia Czerwińska i piesek Anna Mainka.

W klasyfikacji ogólnej 3 msc. zdobyła Oliwka, 12 msc. Adaś, 21 msc. Ania.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i książkami szachowymi, a dodatkowo jeszcze wszyscy bajkowi bohaterowie otrzymali medale i nagrody produktowe.

 

Wyniki w klasyfikacji do lat 13:

 

JUNIORKI

– Oliwia miejsce 1

 

JUNIORZY

– Adaś miejsce 9

 

Dodatkowa klasyfikacja do lat 10:

– Ania miejsce 1

 

Gratulujemy!

Kategorie: Aktualności