XXI Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Raciborza w dniach 12.02.2022 – 18.02.2022.Połowa ferii zimowych już za nami, a nasi zawodnicy wykorzystują wolny czas na zdobywanie doświadczenia w sztuce szachowej.W Raciborzu odbyły się trzy turnieje: OPEN, do lat 12 i do lat 9. Organizatorem tych wydarzeń był Klub Szachowy SILESIA Racibórz, Urząd Miasta Racibórz, Prezydent Miasta oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. W najwyższej i najbardziej wymagającej kategorii turnieju OPEN (9 rund) wystartowało trzech zawodników: Alicja Wojs, Mikołaj Walaszczyk, Kacper Staniczek.W końcowej klasyfikacji nasi zawodnicy na 105 startujących zajęli następujące miejsca:38) Alicja Wojs zdobyła 5,0 pkt (w klasyfikacji zawodników do 1600 ELO FIDE zajęła 3 miejsce) (wzrost FIDE o 53)49) Mikołaj Walaszczyk zdobył 4,5 pkt (wzrost FIDE o 88)65) Kacper Staniczek zdobył 4,0 pktW drugim turnieju do lat 12 (7 rund) udział wziął Kacper Staniczek i Wojciech Swoboda. Nasi zawodnicy uplasowali się bardzo wysoko wśród 46 startujących:17) Kacper Staniczek zdobył 4,0 pkt 23) Wojciech Swoboda zdobył 3,5 pkt. W trzecim turnieju do lat 9 uczestniczyła nasza zawodniczka Julia Szczurek, która zdobyła 2,0 pkt.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Kategorie: Aktualności