Dużym sukcesem naszych zawodników było uzyskanie czołowych miejsc w XX Ogólnopolskim Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 2 czerwca w Gliwicach.

Zawodnicy UKS Baszta uczestniczyli w turnieju w dwóch grupach wiekowych do lat 8  – Szymon Reszczyński i do lat 10 – Maja Moczała i Alicja Wojs. Rozegrali po 9 partii trwających po 15 min na zawodnika. Walka toczyła się do ostatniej rundy. Dopiero runda 9 przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej.

I miejsce wśród dziewcząt do lat 10 zajęła Alicja Wojs zdobywając 6,5 pkt (w klasyfikacji ogólnej chłopców i dziewcząt do lat 10 zajęła 3 pozycję)

IV miejsce wśród dziewcząt do lat 10 zajęła Maja Moczała zdobywając 5,5 pkt (w klasyfikacji ogólnej chłopców i dziewcząt do lat 10 zajęła 10 pozycję)

II miejsce wśród chłopców do lat 8 zajął Szymon Reszczyński zdobywając 7,0 pkt (w klasyfikacji ogólnej chłopców i dziewcząt do lat 8 zajął 3 pozycję)

Gratulujemy tak wysokich lokat końcowych w tak doborowym towarzystwie zawodników czołowych klubów Śląska jak i całego kraju.

Kategorie: Aktualności