Drugi tydzień ferii 12 zawodników UKS Baszta Wodzisław Śl. wraz z trenerem Mikołajem Korolczukiem spędziło na obozie szachowym w Pokrzywnej, uczestnicząc w XXVIII Turnieju o Puchar Gór Opawskich. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 90 min. na partię dla zawodnika oraz dodatkowo 30 sekund na ruch od początku partii.

Nasi zawodnicy rozgrywali partie w turnieju dziecięcym do lat 12 oraz w turnieju open, uzyskując w obu bardzo dobre rezultaty.

W turnieju dla dzieci zwyciężył Mikołaj Walaszczyk uzyskując w 9 partiach 7,5 punktu, a co najważniejsze bardzo dobra gra pozwoliła mu uzyskać II kategorię szachową.

Z kolei Alicja Wojs zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt.

Pozostali zawodnicy uzyskali następujące miejsca:

Alicja Lach – IV miejsce w kategorii dziewczyn

Maja Moczała – VI miejsce

Zuzanna Mainka – VIII miejsce

Beniamin Lach – V miejsce w kategorii chłopców

Z kolei w turnieju open rewelacyjnie zaprezentował się Patryk Urśnik, który zdobywając 5,5 punktu zajął 4 miejsce w kategorii do lat 18. W tej samej kategorii Krzysztof Ciepły zajął miejsce 13, Karol Ciepły 15, Wojciech Mrozek 18. Jeżeli chodzi o juniorki do lat 18 Zofia Mrozek zajęła miejsce 12, a Anna Mainka 15.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a naszemu panu trenerowi Mikołajowi Korolczukowi bardzo dziękujemy za ogrom czasu poświęconego na omawianie partii, przygotowywanie nowych strategii i nieustanne czuwanie nad tym, by umiejętności i zdolności zawodników przekładały się na dobrą grę z przeciwnikami.

Tydzień w Pokrzywnej był czasem spędzonym bardzo owocnie, a jednocześnie przyjemnie. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę na śniegu, na grę w kręgle i wspólne koleżeńskie pogaduchy. Wszyscy wrócili zadowoleni i z nowymi siłami do doskonalenia dalszych umiejętności szachowych.

       

 

Kategorie: Aktualności