20160220_124537-1

W dniach od 13 do 20 lutego 2016 roku odbywał się XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Raciborza. Nasz klub w tym turnieju reprezentowali w grupie do lat 10 Krzysztof Ciepły, Mikołaj Walaszczyk i Wojciech Mrozek, a w grupie do lat 14 Zofia Mrozek. Organizatorami turnieju byli Klub Szachowy SILESIA Racibórz oraz Urząd Miasta Racibórz. Rozgrywki odbywały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niedosłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Zawodnicy musieli rozegrać 9 rund, tempo gry 60 minut. W rozgrywkach juniorów wzięło udział 52 małych szachistów.

 

Wyniki naszych zawodników

 

Chłopcy do lat 10

4 miejsce Krzysztof Ciepły     6 pkt.

6 miejsce Mikołaj Walaszczyk       5,5 pkt.

11 miejsce Wojciech Mrozek     5 pkt.

 

Dziewczynki do lat 14

4 miejsce Zofia Mrozek       5 pkt.

 

W tym samym czasie odbywał się turniej OPEN FIDE, w którym nasz klub reprezentowali Panowie Kazimierz Szneider i Stanisław Kubiniok. W tym turnieju brało udział 66 zawodników reprezentujących kluby z czterech krajów Czech, Ukrainy, Słowacji i Polski.

Kategorie: Aktualności