W minioną sobotę 14 października odbyły się w hali MOSiR w Łaziskach Górnych Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W zawodach wzięło udział 84 dziewcząt i 228 chłopców z 35 klubów. Zawodnicy mieli do rozegrania 9 partii, grając w tempie 10 minut + 5 sekund na zawodnika. Klub UKS Baszta Wodzisław Śl. reprezentowało aż 12 zawodników.

 

Największy sukces odniosła Alicja  Wojs zdobywając srebrny medal w grupie dziewcząt do 8 lat. O podium otarły się dwie kolejne nasze zawodniczki Alicja Lach i Zofia Mrozek zdobywając 4 miejsca w swoich grupach wiekowych (do 10 i 12 lat). W pierwszej dziesiątce w swoich grupach uplasowali się również Krzysztof Ciepły (6 miejsce w grupie do 10 lat), nasz najmłodszy reprezentant, zaledwie 7-letni Szymon Reszczyński (7 miejsce grupa do lat 8) oraz Zuzanna Mainka (9 miejsce w grupie do lat 10).

Pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty:

– Maja Moczała 12 msc w grupie dziewcząt do lat 8

– Ania Mainka 15 msc w grupie dziewcząt do lat 12

– Beniamin Lach 26 msc w grupie chłopców do lat 10

– Wojtek Mrozek 28 msc w tej samej grupie

– Mikołaj Walaszczyk 24 msc w grupie chłopców do lat 12

– Patryk Urśnik 15 msc w grupie chłopców do lat 16.

Podkreślić trzeba ogromny trud jaki włożyli nasi reprezentanci oraz ich trener  Mikołaj Korolczuk w przygotowanie do tego ważnego turnieju, który zaowocował tak dobrymi wynikam. Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Rozegrano wiele emocjonujących partii, zawodnicy musieli wykazać się ogromnym opanowaniem, grając często pod presją uciekającego czasu, pokonać zarówno stres, jak i w późniejszych partiach zmęczenie. Tym bardziej cieszą ich sukcesy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałej sportowej postawy.

 

 

Kategorie: Aktualności