W piątek,2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 po raz czwarty w tym roku gościła młodych szachistów. Tym razem okazją do spotkania był I Wodzisławski Festiwal Szachowy Szkół Podstawowych klas III.
W tym turnieju uczestniczyli uczniowie klas III szkół podstawowych naszego miasta i stanowił podsumowanie całorocznego programu powszechnej nauki gry w szachy w ramach realizacji Strategii Rozwoju Oświaty miasta Wodzisławia Śląskiego.
Zawody były rozegrane jako szachy szybkie,systemem szwajcarskim.
Każda ze szkół wystawiała 6-osobową drużynę mieszaną. Rywalizacja obejmowała klasyfikację indywidualną i drużynową.
Wyniki rozgrywek:
klasyfikacja indywidualna:
dziewczęta:  1.Tobiczyk Aleksandra SP 8     2.Brawańska Julia SP 10    3.Andrejewicz Magdalena SP 9
chłopcy:       1.Ciepły Krzysztof SP 1           2.Jasielski Mateusz SP 1     3.Grzonka Wojciech SP 1
klasyfikacja drużynowa:
1. SP 1 – 27,0 pkt (Ciepły Krzysztof, Jasielski Mateusz, Grzonka Wojciech, Barabasz Jakub, Gronowska Patrycja, Chudek Matylda)
2. SP 10 – 22,5 pkt (Brawańska Julia, Wątroba-Pawlus Bartosz, Brzozowski Mateusz, Janulek Mateusz, Grabas Filip, Lenart Emilia)
3. SP 9 – 22,0 pkt (Godula Bartosz, Andrejewicz Magdalena, Andrejewicz Agata, Małolepszy Wiktor, Lisiecki Jakub, Panic Paulina)
4. SP 16 – 21,5 pkt (Klich Daniel, Pytlik Zuzanna, Twardzik Łukasz, Grabiec Tamara, Himel Tomasz, Rek Łukasz)
5. SP 4 – 19,5 pkt (Piofczyk Mateusz, Rykiel Daniel, Kwiczala Dorian, Benisz Nikodem, Moskała Magdalena, Siwek Wiktoria)
6. SP 2 – 19,5 pkt (Gęba Leon, Kufieta Hanna, Musioł Jacek, Zychma Justyna, Muca Milena, Kopiec Amelia)
7. SP 5 – 18,5 pkt (Szal Patrycja, Izydorek Amelia, Pniewski Filip, Kołakowski Karol, Strojek Alan, Polak Paweł)