Turniej szachów szybkich w ramach cyklu Wodzisław Śląski Na Sportowo ️♟️🏆.

Właśnie zakończyły się zawody organizowane przez UKS Baszta oraz MOSiR „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, które odbyły się nad wodzisławskim Balatonem. Pogoda niestety nie dopisała, ale frekwencja i humory jak najbardziej!

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Wzięły w nim udział 53 osoby (tylko dwoje dzieci nie dotarło), nie tylko z powiatu wodzisławskiego, ale nawet z Gliwic i Częstochowy. W trzech kategoriach wiekowych (do lat 8, 10 i 13) wręczono aż 23 komplety nagród. Było więc o co grać. Najważniejsze jednak nie były nagrody, lecz szachowa rywalizacja z rówieśnikami i wielkie emocje!

️Wyniki rywalizacji:

🏆 Grupa A do lat 8 – dziewczęta:

1️⃣ Julia Szczurek ️🥇
2️⃣ Kinga Galewska ️🥈
3️⃣ Małgorzata Cebo ️🥉
4️⃣ Zofia Śmiecińska ️🏅
 
 ️🏆 Grupa A do lat 8 – chłopcy:

1️⃣ Antoni Kołodziej ️🥇
2️⃣ Szymon Wala ️🥈
3️⃣ Franciszek Przybyła ️🥉
4️⃣ Karol Sitko ️🏅

️🏆 Grupa B do lat 10 – dziewczęta:

1️⃣ Julia Kolorz ️🥇
2️⃣ Aleksandra Kurka ️🥈
3️⃣ Natalia Maciaszek ️🥉
4️⃣ Malwina Kurka ️🏅

️🏆 Grupa B do lat 10 – chłopcy:

1️⃣ Błażej Strączek ️🥇
2️⃣ Sebastian Jasion ️🥈
3️⃣ Franciszek Langrzyk ️🥉
4️⃣ Mateusz Pietraszewski ️🏅

️🏆 Grupa C do lat 13 – dziewczęta:

1️⃣ Małgorzata Mamak ️- jedyna z dziewcząt w tej grupie

️🏆 Grupa C do lat 13 – chłopcy:

1️⃣ Mateusz Roszczyk ️🥇
2️⃣ Paweł Buszka ️🥈
3️⃣ Wiktor Reterski ️🥉
4️⃣ Paweł Groborz ️🏅

Dodatkowo, przyznano statuetki dla najlepszych graczy początkujących (bez kategorii szachowej) w grupach A i B:
🏅 Mateusz Kremser (grupa do lat 8)
🏅 Filip Wężowicz (grupa do lat 10)


Gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo dobrej rywalizacji przy szachownicach oraz sportowej postawy, a rodzicom i opiekunom dziękujemy za cierpliwość i umożliwienie swoim dzieciom uczestnictwa w naszej imprezie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy osłodzili wszystkim czas przygotowanymi wypiekami.

Podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Centrum” Wodzisław Śląski za zaproszenie do udziału w cyklu organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, a także za udostępnienie obiektu i ufundowanie nagród!

Pełne wyniki:

Kategorie: Aktualności