Zawodnicy klubu UKS Baszta wzięli udział w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w katowickim Spodku w dniach 15 – 17 grudnia. Organizatorem tej imprezy było miasto Katowice, oraz Śląski Związek Szachowy. Honorowym patronatem objął Polski  Związek Szachowy wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.

W turniejach wzięło udział po 1300 uczestników z 40 Europy krajów. O wysokim poziomie świadczy średni ranking zawodników, który wynosił 1772 punkty.

 

Zawody zostały podzielone na dwa osobne turnieje:

 • 15 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych – rozegrane w systemie 22 rund po 3 min + 2 sek. na posunięcie – w tych zawodach udział brała Alicja Wojs, która zdobyła 8 pkt. i nasz trener Mikołaj Korolczuk – 11 pkt.

Alicja, która zdobyła pierwsze, historyczne punkty dla naszego klubu na imprezie tej rangi miała za przeciwników tak silnych zawodników jak: Rosjanin Denis Karpicki czy Szkotka Chelsea Liang.

 

 • 16 i 17 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich; rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, tempem 15 minut + 10 sekund na przeciwnika. W tym turnieju udział 12 osobowa drużyna Baszty, która zanotowała takie wyniki:
  • Karp Maciej 4,5 pkt
  • Mrozek Zofia 4,0 pkt
  • Mainka Anna 4,0 pkt
  • Ursnik Patryk 4,0 pkt
  • Wojs Alicja 4,0 pkt
  • Mrozek Wojciech 3,5 pkt
  • Reszczyński Szymon 3,0 pkt
  • Lach Alicja 3,0 pkt
  • Mainka Zuzanna 2,5 pkt
  • Lach Beniamin 2,0 pkt
  • Moczała Maja 1,0 pkt
  • Krzysztof Ciepły 1,0 pkt

 

Wszystkim uczestnikom European Blitz and Rapid Chess Championship 2017 gratulujemy, gdyż po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w tak ważnych zawodach w skali Europy.

Młoda  drużyna UKS Baszta pokazała wysoki poziom umiejętności na tle czołowych zawodników Europy.

Wyjazd na turnieje został zrealizowany ze środków własnych klubu UKS Baszta, przy wsparciu finansowym rodziców dzieci uczestniczących w Mistrzostwach Europy oraz dzięki niezawodnym sponsorom klubowym.

 

 

Gratulujemy

 

Zapraszamy do spojrzenia na relacje przygotowane z zawodów przez organizatorów linki poniżej:

 

http://pzszach.pl/2017/12/13/mistrzostwa-europy-w-szachach-szybkich-i-blyskawicznych/

1 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=MT3psPFlfa4&feature=youtu.be

2 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=dhgD70FPqEo&feature=youtu.be

3 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=sKytp06arKk&feature=youtu.be

 

Kategorie: Aktualności