Następnym etapem wakacji z szachami po turnieju w Pszczynie, zajęciach w ramach projektu „Super wakacje bez monitora”, Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu był obóz szachowy organizowany przez Klub UKS Baszta w Polanicy Zdroju.

Jednym z elementów szkoleniowych było uczestnictwo w 54. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. Zawodnicy spędzali cały czas bardzo aktywnie, oprócz uczestnictwa w turnieju mieli do dyspozycji boiska sportowe, zwiedzali okolicę, zapoznawali się z historią Polanicy no i oczywiście; brali udział w zajęciach z trenerem Panem Mikołajem Karalczukiem.

Wyniki naszych zawodników:
Grupa E – do lat 10 (uczestniczyło 105 zawodników) :
miejsce 14 Alicja Wojs
miejsce 31 Beniamin Lach
miejsce 32 Maja Moczała – uzyskała II kategorię
miejsce 58 Szymon Reszczyński
miejsce 72 Zuzanna Mainka – uzyskała III kategorię
miejsce 82 Wojciech Swoboda
miejsce 94 Wiktor Brocki
Grupa D – do lat 14 (uczestniczyło 96 zawodników) :
miejsce 13 Krzysztof Ciepły
miejsce 20 Zofia Mrozek
miejsce 30 Mikołaj Walaszczyk
miejsce 32 Anna Mainka
miejsce 45 Wojciech Mrozek
miejsce 57 Alicja Lach
Grupa C – turniej zawodników z rankingiem FIDE do 2000 (uczestniczyło 184 zawodników)
miejsce 118 Patryk Urśnik
Grupa B – seniorzy
miejsce 45 Stanisław Kubiniok


 

Kategorie: Aktualności