Sukcesem młodych szachistów UKS Baszta Wodzisław Śl. zakończyły się rozegrane w dniach 05-06.09.2020 r. w chorzowskim Parku Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów– III Liga. Drużyna UKS Baszta w składzie; Urśnik Patryk, Bialik Nikodem, Ciepły Krzysztof, Walaszczyk Mikołaj, Wojs Alicja, Moczała Maja i Lach Alicja zajęła II miejsce w rozgrywkach i uzyskała awans do II Ligi.
Trenerem zespołu jest Mikołaj Korolczuk. Osiągnięcie tego wyniku sportowego dla klubu założonego w 2014 r. było możliwe dzięki wprowadzeniu, za zgodą władz miasta Wodzisławia Śląskiego, powszechnej nauki gry w szachy we wszystkich placówkach oświatowych naszego miasta i powstaniu Centrum Szkolenia Szachowego w Wodzisławiu Śląskim dla młodzieży uzdolnionej sportowo.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej gry i życzymy powodzenia w II Lidze.