Z Bohuslavic wracamy z nagrodami

W dniu 31 marca 2019 r. W czeskim mieście Bohuslavice odbył się 34 Międzynarodowy Turniej Szachowy Bohuslavice Open. Zawodnicy grali 9 partii tempem 15 minut na zawodnika, tzw. rapid. Klub UKS „Baszta” reprezentowało sześcioro zawodników: Ania Mainka, Alicja Wojs, Alicja Lach, Mikołaj Walaszczyk, Wojtek Mrozek i Krzyś Ciepły.

    Był to bardzo mocno obsadzony turniej, w którym wzięło udział 178 zawodników, w tym arcymistrz GM Vojtěch Plát – który wygrał turniej, trzech innych arcymistrzów, 7 zawodników z tytułem IM – mistrzów międzynarodowych oraz 9 zawodników z tytułem FM – mistrzów Fide.
W tym świetnym towarzystwie bardzo dobrze się odnaleźli zawodnicy naszego klubu, którzy grając z wyżej notowanymi zawodnikami zdobywali cenne punkty z rankingu FIDE.

Po 9 partiach wyniki naszych zawodników były następujące:

Krzysztof Ciepły – 4,5 punktu miejsce – 3 w kategorii do 1600 elo

Mikołaj Walaszczyk – 4,5 punktu

Ania Mainka – 4 punkty

Alicja Lach – 3,5 punktu – 1 miejsce do lat 12

Alicja Wojs – 3 punkty

Wojtek Mrozek – 2,5 punktu

Dziękujemy organizatorom za poczęstowanie wszystkich uczestników Prajzským koláčem. Naszym młodym zawodnikom gratulujemy udanego występu.

Kategorie: Aktualności