UKS Baszta – klub szachowy działający przy ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim postanowił uczcić Święto Niepodległości we właściwy sobie sposób. Zarząd klubu zorganizował dnia 7 listopada 2015 roku V Międzynarodowy turniej szachowy. Patronat nad turniejem objął Prezydent miasta Wodzisław Śl. Pan Mieczysław Kieca.

Organizatorzy zostali mile zaskoczeni, ponieważ na zaproszenie UKS Baszta odpowiedziało 10 różnych klubów  z Polski i Czech.  80 zawodników w 4 kategoriach wiekowych uczciło Święto Niepodległości z zapałem grając w szachy. Wśród grających znalazło się kilkanaście znanych nazwisk – dziewczynek i chłopców, którzy pokazali już swoje umiejętności szachowe w innych prestiżowych zawodach. O przebiegu turnieju i zawodnikach można dokładnie przeczytać na stronie Chessarbitrer.

Grającym kibicowali trenerzy, rodzice i rodzeństwo. Wszyscy, zarówno grający jak i kibice, zostali mile ugoszczeni – mogli posilić się napojem i ciasteczkiem w małej kawiarence przygotowanej przez organizatorów. Rozgrywkom przyglądali się również zaproszeni goście: Pan Prezydent Mieczysław Kieca, Radne dzielnicy Wilchwy Panie;  Teresa Rybka i Patrycja Stokłosa  oraz Dyrektor ZSP nr 2 Pan Stefan Węgrzyk. Wszyscy byli zachwyceni miłą, domową atmosferą.

„To naprawdę silny turniej” – powiedział na zakończenie, przed rozdaniem nagród, główny sędzia – Pan Mikołaj Karolczuk. Puchary i medale rozdano zawodnikom 4 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Nie obyło się bez uśmiechów na twarzach zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni również oklaskami i uściskami rodziców.

Goście byli zachwyceni, a podziękowania kierowali w stronę prezesa UKS Baszta Pana Jerzego Karpa. „Liczymy, że za rok znów nas zaprosicie” – mówili Czesi opuszczając mury Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śl.

Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco :

 Rocznik 2000-2002

 chłopcy

1. Horvath Tomas             SK Slavia Orlova

2. Lojek  Marek                SK Slavia Orlova

3. Pekarek Ales                SK Slavia Orlova

4. Franek Krzysztof           MUKS SZS Cieszyn

5. Ciepły Karol                 UKS Baszta Wodzisław Śl.

6. Czerwiński Szymon       UKS Baszta Wodzisław Śl.

 

 dziewczęta

1. Szczypka Weronika        MUKS SZS Cieszyn

2. Demkova Ester              SK Slavia Orlova

 

Rocznik 2003-2005

chłopcy

1. Kotula Paweł                UMKS Hetman Marklowice

2. Dziendziel Mateusz        UKS Pionier Jastrzębie Zdr.

  3. Novak Tomas               SK Slavia Orlova                             

4. Drobny Dawid              UKS Pionier Jastrzębie Zdr.

5. Woś Kacper                 UKS Pionier Jastrzębie Zdr.

6. Gardian Adam              UKS Baszta Wodzisław Śl.

 

dziewczęta

1. Chrobot Patrycja           UKS Rodło Opole

2. Czerwińska Oliwia         UKS Baszta Wodzisław Śl.

3. Mrozek Zofia                UKS Baszta Wodzisław Śl.

4. Pikuła Paulina               UKS Pionier Jastrzębie Zdr.

 

Rocznik 2006-2007

chłopcy

1. Gudełajtis Tomasz        UKS Rodło Opole

2. Kopiec Maciej              UKS Baszta Wodzisław Śl.

3. Lubszczyk Piotr           UMKS Hetman Marklowice

4. Sydor Piotr                 UKS Rodło Opole

5. Szuścik Mateusz          UMKS Hetman Marklowice

6. Stypka Tobiasz            UKS Rodło Opole

 

dziewczęta

1. Mainka Anna                UKS Baszta Wodzisław Śl.

2. Bodanko Maja              UKS Baszta Wodzisław Śl.

3. Lach Alicja                   UKS Baszta Wodzisław Śl.

4. Tobiczyk Aleksandra      UKS Baszta Wodzisław Śl.

5. Gamza Anna                UKS Baszta Wodzisław Śl.

6. Liśnikowska Julia          UKS Baszta Wodzisław Śl.

 

 

Rocznik 2008-2009

chłopcy

 

1. Stonawski Kristian       Slavoj Cesky Tesin

2. Lach Beniamin            UKS Baszta Wodzisław Śl.

3. Herok Paweł               Wodzisław Śl.

4. Kotas Adam                Slavoj Cesky Tesin

5. Faja Bartłomiej            Slavoj Cesky Tesin

6. Litowa Tomasz            Wodzisław Śl.

 

dziewczęta

1. Gaszka Zuzanna           MKSz Rybnik

2. Mainka Zuzanna           UKS Baszta Wodzisław Śl.

3. Pluta Karolina              Wodzisław Śl.

4. Grzelak Antonina          Wodzisław Śl.

5. Styrnol Emilia              Wodzisław Śl.

6. Styrnol Kinga               Wodzisław Śl.

 

Organizatorzy dziękują Dyrekcji ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śl. za udostępnienie pomieszczeń placówki na organizację turnieju. Zawody zostały przeprowadzone dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta Wodzisław Śl. i przeprowadzone przez klub szachowy UKS Baszta Wodzisław Śl.

 

DSC00362 DSC00368 DSC00375 DSC00382 DSC00383 DSC00387 DSC00332 DSC00347 DSC00354

 

Kategorie: Aktualności