Wodzisławski Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

sobota, 3 czerwca 2023 r.

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym turnieju szachowym dla dzieci. Odbędzie się on 3 czerwca, w niezwykłym miejscu – odrestaurowanym, zabytkowym budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim, uznanym za jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce.

Turniej organizujemy wspólnie ze sklepem dziecięcym „Markusia”, dzięki czemu nie zabraknie atrakcji i upominków. Każdy uczestnik otrzyma też pamiątkowy medal, a w pobliżu można będzie kupić napoje i lody.

Organizatorzy: UKS Baszta oraz „Markusia” Wodzisław Śląski.

Grupy turniejowe i system rozgrywek:

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Rozegrane zostanie 7 rund,  czas gry – P10’ (po 10 minut dla zawodnika).

 • Grupa A – dzieci do 7. roku życia – rocznik 2016 i młodsi
 • Grupa B – dzieci do 9. roku życia – wszystkie dzieci z roczników 2014 i 2015

Warunki uczestnictwa:

Turniej jest dostępny dla wszystkich dzieci z rocznika 2014 oraz młodszych. Zgłosić można się do 30 maja 2023 r. poprzez serwis chessarbiter.com, e-mail klub@uksbaszta.pl, fb.com/uksbaszta lub telefonicznie pod nr 607 621 448. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia dziecka, miejscowość albo klub.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Lista uczestników będzie uaktualniana na stronie turnieju. Udział należy potwierdzić na miejscu, bezpośrednio przed turniejem.
Opłata wpisowa: 30 zł, płatne na miejscu gotówką. Dla członków UKS Baszta – 20 zł.

Wyniki i lista zawodników:
ChessArbiter – Grupa A
ChessArbiter – Grupa B

Termin i miejsce:

Zawody zostaną rozegrane w odrestaurowanym budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim (ul. Rybnicka 2a, I piętro). Zapraszamy do skorzystania z parkingu sklepu dziecięcego „Markusia”.

Na miejscu będzie możliwość zakupu gorących i zimnych napoi oraz lodów w mobilnym stanowisku przy PKP.

 • Zawody odbędą się 3 czerwca 2023 r.
 • 9.00- 9.30 przyjmowanie zgłoszeń
 • 9.45  Otwarcie zawodów i odprawa techniczna
 • 10.00 – Rundy I – IV
 • Około godziny 12.00 (po czwartej rundzie), planowana jest przerwa, w trakcie której zapraszamy na atrakcje przygotowane przez sklep „Markusia”: planowane są pokazy straży pożarnej oraz szachów plenerowych.
 • Od 13.00 – rundy od V do VII,
 • około 14.30 zakończenie.

Nagrody:

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.
Puchary dla trzech najlepszych dziewcząt i trzech chłopców, osobno w każdej z grup wiekowych.
Dodatkowo wręczone zostaną upominki przygotowane przez sklep „Markusia”.

Uwagi:                                                                        

 • Organizator zapewnia sprzęt szachowy.
 • Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, nadzór nad zawodnikami sprawują opiekunowie.
 • Na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie oraz organizatorzy. Dla opiekunów będą wyznaczone miejsca, w których można będzie oczekiwać na dzieci.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 • Rodzice lub opiekunowie prawni zgłaszając udział dziecka w zawodach sportowych wyrażają zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.) w serwisie chessarbiter.com, w zakresie wymaganym do przeprowadzenia turnieju, a także imienia, nazwiska i wizerunku dziecka w materiałach z relacji z zawodów sportowych w serwisach organizatora.

Kategorie: Aktualności