Turnieju Szachów Szybkich dla dzieci do lat 16 zorganizowany przez UKS Baszta w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim dnia 11.11.2021 r.

Turniej szachowy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy BASZTA dnia 11.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wpisuje się w tradycję turniejów organizowanych pod egidą prezydenta miasta Wodzisław Śląski. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią UKS Baszta zorganizował turniej szachów szybkich dla dzieci do lat 16 w trzech grupach wiekowych: do lat 9, 13 i 16. Turniej przeprowadzono w systemie szwajcarskim w tempie gry 7 rund po 10 minut i 15 dodawanych sekund za każde posunięcie zawodnika. Sędzią głównym był pan Karol Ciepły.

Ze względu na Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozgrywki rozpoczęły się po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Polski.

Turniej skupił głównie uczniów wodzisławskich szkół, ale także zawodników z ościennych ośrodków szachowych regionu Śląska: Zabrza, Rybnika, Gliwic, Rydułtów, Czerwionki-Leszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Marklowic, Goleszowa, Boguszowic i Strumienia. Najliczniejszą grupą stanowiły dzieci do lat 9, co jest świadectwem dobrej koordynacji pracy UKS Baszta oraz celowości programu Wodzisławskiego Centrum Szachowego. Łącznie w turnieju udział wzięło 48 dzieci i młodzieży. W każdej grupie wiekowej wśród zwycięzców znaleźli się zawodnicy UKS Baszta.

Pomimo reżimu sanitarnego turniej przeprowadzony został w sposób bezpieczny i profesjonalny dzięki uprzejmości dyrektor szkoły, pani Justyny Orszulak, pracy i zaangażowania organizatorów – zarządu UKS Baszta oraz wsparcia sponsorów: Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Piekarni Kozielski, Grupie Jordan, Polsped Plus Częstochowa oraz Eko Żory.

Wyniki grupy do lat 9

Wyniki grupy do lat 13

Wyniki grupy do lat 16

Kategorie: Aktualności