Trzy awanse UKS Baszta do Mistrzostw Polski Juniorów w 2024 roku!


Wspaniałe wieści: Spośród siedmiu zawodników UKS Baszta walczących w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, które zostały zorganizowane w Pokrzywnej (woj. opolskie) w dniach 16.-22.10.2023 r. aż 3 zawodniczki awansowały do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych 2024: Julia Kolorz, Agnieszka Słanina i Diana Rduch.

Po eliminacjach wojewódzkich w Imielinie (czerwiec br.) mistrzostwa w Pokrzywnej były kolejnym etapem prowadzącym do MPJ. Ze względu na skład liczbowy w grupach dziewcząt rozegrano 7 rund, a w grupie chłopców 9 rund w tempie gry 90’ + 30’’ na ruch.


W tym roku emocje były spore, zwłaszcza że w turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodników z UKS Baszta. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, tu nikt nie mógł czuć się faworytem, a szczególnie duża konkurencja była w grupie chłopców. Do ostatniej chwili nie było też jasne, kto na pewno zdobędzie awans, niemniej gratulacje należą się wszystkim uczestnikom tych zawodów!

️🏆 grupa D11:

  • Julia Kolorz – 2. miejsce ️🥈 5/7 pkt. i awans!
  • Maja Głomska – 6. miejsce, 4 pkt.

️🏆 grupa D13:

  • Agnieszka Słanina – 3. miejsce ️️🥉 5/7 pkt. – awans i zdobyta druga norma na I kategorię szachową! 🔥
  • Diana Rduch – 4. miejsce ️🏅4,5 pkt. z awansem,
  • Małgorzata Mamak – 12. miejsce,

️🏆 grupa C13:

  • Wojciech Swoboda – 8. miejsce, 4,5/9 pkt.
  • Kacper Staniczek – 10. miejsce, 4 pkt.
Kategorie: Aktualności