Zakończyła się Tauron Liga Szachowa. Po turnieju w grupie seniorskiej przyszedł czas na juniorów. W niedziele (10.04.) zawodnicy rozegrali swoje ostatnie partie.

Duży sukces naszej zawodniczki Alicji Wojs, która zdobyła złoty medal na czwartej szachownicy podczas I Ligi Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów

Podczas turnieju wywiadu dla radia 90 udzielili: Alicja i Adam Wojs ( zapraszamy do relacji)

Radio 90: Jak Ci poszła gra na turnieju?

Alicja Wojs: Dobrze, miałam 8/9, wygrałam „czwartą szachownicę”.

Radio 90: Twoja najtrudniejsza partia rozegrana na tym turnieju?

Alicja Wojs: Były takie dwie partie, jedną z nich jest tak, jaką na ostatnim zjeździe rozegrałam z Filipen Nowarą.

Radio 90: Na turnieju jesteś z tatą.

Alicja Wojs: Tak, jeździ ze mną, przyjeżdżał tutaj prawie codziennie.

Radio 90: Jak się zaczęła Twoja przygoda z szachami?

Alicja Wojs: Tata mi pokazał szachownicę, później w szkole rozwinęłam swoją grę.

Na rozdaniu nagród rozmawialiśmy z Adamem Wojsem, prezesem klubu Uks Baszty Wodzisław Śląski

Adam Wojs: Poziom bardzo wysoki, są to zawodnicy, którzy grają później w najwyższych ligach w Polsce. Organizacja turnieju- super. Sędziowie bardzo pomocni. Dzieci też mają miejsce do gry, do zabawy, także tu jest bardzo pozytywne nastawienie. Nasz klub istnieje oficjalnie od 2014 roku, wcześniej były organizowane spotkania szachowe. My jesteśmy dosyć młodym klubem, jednym z młodszych na Śląsku. Mamy w tej chwili sporo zawodników sporo nawet wysokiej klasy, bo czterech jedzie na mistrzostwa Polski. Krótka historia, ale spore sukcesy.