W ostatnich latach szachy zyskują w Polsce coraz większą popularność. Szachowe rozgrywki sprawiają przyjemność i satysfakcję nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. I dlatego istniejący w naszym mieście klub szachowy UKS Baszta Wodzisław Śląski postanowił w swojej siedzibie zorganizować po raz pierwszy turniej szachów szybkich dla dzieci. W zawodach wzięło udział 61 dzieci z 10 klubów naszego Śląskiego regionu jak również z Wielkopolski, w tym aż 42 uczniów wodzisławskich placówek oświatowych. Turniej odbył się w kategoriach do lat 8, 10 i 14.

Oto wyniki końcowe do lat 8;
1. Pciak Hanna KSz Zefir Boguszowice
2. Zygar Marcin LKS Tworków
3. Wodecki Leonard KSz Zefir Boguszowice
4. Głomska Maja UKS Baszta Wodzisław Śl.
5. Rek Michał UKS Baszta Wodzisław Śl.
6. Kufieta Franek Wodzisław Śl.

Wyniki do lat 10;
1. Swoboda Wojciech UKS Baszta Wodzisław Śl.
2. Rduch Diana UKS Baszta Wodzisław Śl.
3. Reszczyński Szymon UKS Baszta Wodzisław Śl.
4. Machowska Hanna Wodzisław Śl.
5. Skorupa Antonina KTS Kalisz
6.Brocki Wiktor UKS Baszta Wodzisław Śl.

Wyniki do lat 14;
1.Lach Alicja UKS Baszta Wodzisław Śl.
2. Wojs Alicja UKS Baszta Wodzisław Śl.
3. Bała Bartosz UKS Pionier Jastrzębie Zdr.
4. Stronczek Karol UKS Pionier Jastrzębie Zdr.
5. Rózga Nikodem KS Hetman Marklowice
6. Mrozek Wojciech UKS Baszta Wodzisław Śl.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i słodycze, a wszyscy najmłodsi szachiści pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy również sponsorowi firmie Pana Dariusza Kozielskiego „Gosław” za ufundowanie uczestnikom słodkiego poczęstunku.