3 grudnia 2020 r. w Dąbrowie Górniczej rozegrano Finał Wojewódzki – Drużynowych Igrzysk Dzieci do lat 12. Region wodzisławsko-jastrzębski reprezentowała czwórka dziewcząt: Alicja Wojs, Maja Moczała, Diana Rduch i Agnieszka Słanina z SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, która bezdyskusyjnie wygrała wszystkie spotkania i zdobyła tytuł drużynowego mistrza Śląska Szkół Podstawowych. Drugie miejsce zajęła SP nr 2 z Czeladzi, a trzecie Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Żor. To już trzeci tytuł Mistrza Śląska dla SP nr 1 w tych rozgrywkach osiągnięty w okresie czterech lat. Tak wspaniały rezultat, to efekt postawienia przez władze miasta Wodzisławia Śląskiego na szachy jako dyscypliny uprawianej we wszystkich placówkach oświatowych. Trzymamy kciuki za naszą młodą drużynę i liczymy na dobrą postawę w finale ogólnopolskim. Możemy również zaznaczyć, że są to zawodniczki UKS Baszta – wszystkie są wychowankami naszego klubu i trenuje je Mikołai Karalchuk.

Zawodniczki SP1 Wodzisław Śląski Agnieszka Słanina, Alicja Wojs, Maja Moczała i Diana Rduch

Wyniki Śląskiego Finału Wojewódzkiego – Szachowe Igrzyska Dzieci rocznik 2008 i młodsi

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3902/results.html?l=pl&tb=202_