19 kwietnia 2016 roku w Wodzisławiu Śląskim odbył się turniej szachowy w ramach V edycji akcji społecznej ,,Szachiści grają dla Polonii” organizowanej przez Polski Związek Szachowy pod Patronatem Marszałka Senatu RP.
Celem akcji ,,Szachiści grają dla Polonii” jest wsparcie dla dzieci z rodzin polonijnych ze Wschodu (Litwa,Białoruś,Ukraina). Pieniądze uzyskane podczas turnieju zostały przeznaczone na dofinansowanie pobytu dzieci Polaków z zagranicy ,na obozie szachowym ,,Wakacje z szachami 2016″.
Turniej w naszym mieście zorganizował Uczniowski Klub Sportowy ,,Baszta” Wodzisław Śląski we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Grano systemem szwajcarskim 7 rund z tempem gry 10 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był Mikołaj Korolczuk. W zawodach uczestniczyło 20 dzieci do lat 12 podziałem na dziewczęta i chłopców.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Mrozek (SP 8) przed Oliwią Czerwińską (Jastrzębie Zdr) i Anną Mainką (SP 8).
W kategorii chłopców zwyciężył Adam Gardian (SP 1) wyprzedzając Krzysztofa Ciepłego (SP 1) i Mikołaja Walaszczyka (SP 3).
Zwycięska trójka otrzymała pamiątkowe medale i dyplomy. W trakcie turnieju dzieci otrzymały soczki i słodkości.
Turniej w całości został sfinansowany ze środków klubu UKS,,Baszta”.
Nagrodą dodatkową dla najlepszej dwójki dziewcząt i chłopców jest możliwość udziału w turnieju finałowym,który zostanie rozegrany w Senacie 17.05.2016 r.
DSC00936 DSC00937 DSC00942 DSC00932
Kategorie: Aktualności