25 czerwca zakończyliśmy zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów II LIGA – Poronin 2021. Nasza drużyna JSW Fundacja Uks Baszta zakończyła zmagania na wysokiej 14 pozycji na 37 drużyn z całej Polski. Nasz wynik to 12 punktów (na 11 partii) http://www.chessarbiter.com/…/2021/tdr_992/results.html…
Przebieg turnieju dawał dużo emocji, ponieważ nawet dla większości drużyn ostatnie rundy decydowały o pozostaniu w II Lidze. Ostatni meczu z UKS TSz Zieloni Zielonka zakończony wygraną 4,5 do 1,5 dla UKS Baszty dał pewność i wysoką lokatę w klasyfikacji końcowej.

Cała drużyna pokazała wolę walki i zgrania. Najlepszy wynik na szachownicy dziewczęcej (6) zdobyła Maja Moczała 8,5pkt.

Poszczególne wyniki na szachownicach:
Mateusz Górkiewicz 5,0 pkt (szachownica 1)
Nikodem Bialik 4,5 pkt (szachownica 2)
Krzysztof Ciepły 5,5 pkt (zdobył normę na I kategorię szachową) (szachownica 3)
Alicja Wojs 5,0 pkt (szachownica 4)
Alicja Lach 3,0 pkt (zagrała 6 partii na szachownicy 5)
Anna Mainka 1,0 pkt (zagrała 5 partii na szachownicy 5)
Maja Moczała 8,5 pkt (szachownica 6)

Dziękujemy: Fundacja JSW, Capek, Adam Gawęda, Ewa Gawęda, Jerzy Rduch EKO ŻORY SP Z O O.

Kategorie: Aktualności