UKS Baszta Wodzisław odpowiedział na zaproszenie SK Slavia Orlowa. W sobotę 1 kwietnia w Petrvaldzie został rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy OPEN PETRVALD 2017. Do Czech w sobotni poranek wyjechało siedmiu naszych zawodników. Podczas turnieju obowiązywał system rozgrywek szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo gry: 15 minut na partię dla zawodnika. W turnieju wzięło udział 133 szachistów.

Grupa szachistów z Wodzisławia dzielnie walczyła o punkty z bardzo silnymi, czeskimi zawodnikami. Wyniki wodzisławskich szachistów przedstawiają się następująco

Kategoria do 10 lat

I miejsce Wojciech Mrozek 4,5 pkt.

Kategoria do 12 lat

V miejsce Zofia Mrozek 4 pkt.

VI miejsce Mikołaj Walaszczyk 4 pkt.

VII miejsce Anna Mainka 4 pkt.

Kategoria do 18 lat

VIII miejsce Karol Ciepły 4,5 pkt

W zawodach wzięli również udział Alicja Lach i Beniamin Lach, którzy zdobyli po 3 punkty.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wygranych.

Kategorie: Aktualności