Od 21 do 28 stycznia 2017 roku członkowie UKS Baszta gościli w ośrodku wypoczynkowym MIESZKO w Pokrzywnej. Uczestniczyli w XXVII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich.

Czas mijał bardzo szybko. Spotkania z trenerem, partie z dużymi i małymi mistrzami, a także jazda na sankach, spacery, karmienie kaczek, wieczorne spotkania w Klubie Miłośników Kryminałów i wiele innych atrakcji. Było wszystko, odpoczynek, zabawa, radość z sukcesów i łzy z porażek, a emocje trenera udzielały się wszystkim.

Zawodnicy UKS Baszta grali w dwóch grupach.

W grupie OPEN klub reprezentowali

Zosia Mrozek  – zajęła IV miejsce w kategorii juniorek do lat 18, a zdobyty ranking 1813 daje naszej zawodniczce kategorię I

Krzysiek Ciepły – zajął VI miejsce w kategorii juniorów do lat 18.

W grupie dziewcząt do lat 12 klub reprezentowały

Alicja Lach – zajęła I miejsce, a zdobyty ranking 1640 daje naszej zawodniczce kategorię II

Alicja Wojs – zajęła III miejsce

W grupie chłopców do lat 12 klub reprezentowali

Wojciech Mrozek – zajął III miejsce

Mikołaj Walaszczyk – zajął IV miejsce

Beniamin Lach – zajął VIII miejsce

Organizatorzy turnieju zapewnili dodatkowe atrakcje. Mikołaj Walaszczyk wziął udział w Turnieju Szachów Szybkich, a Alicja Wojs w Turnieju Szachów Błyskawicznych. Natomiast w Konkursie Rozwiązywania Zadań klub reprezentowało czworo zawodników

Krzysztof Ciepły zajął I miejsce

Zofia Mrozek zajęła III miejsce

Wojciech Mrozek zajął V miejsce

Alicja Lach zajęła VI miejsce

Gospodarze turnieju miło przyjęli wodzisławskich szachistów. Zawiązały się nowe przyjaźnie. Na koniec zostaliśmy poproszeni, o wpisanie się do pamiątkowej kroniki turnieju. Wodzisławianie wpisali się zabawnym wierszykiem. Oto on