W dniach 29.4 – 2.5.2023 w Poroninie odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6 i 7, a następnie, od 2 do 7 maja – Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8. Do finałów zakwalifikowało się aż czworo zawodników Baszty!

Szczególne gratulacje dla Julii Szczurek, za zajecie 5. miejsca w grupie do lat 8! W jej grupie brało udział 26 osób z całej Polski. Turniej rozgrywany był w 9 rundach, po 60 minut na zawodnika z dodawanymi 30 sekundami na każdy ruch. Codziennie rozgrywki wybranych partii, w tym Julii, transmitowane były na żywo w portalach szachowych. Nasza finalistka zdobyła 6 punktów, w tym 5 zwycięstw i 2 remisy. Wysokie miejsce zapewniło jej udział w przyszłorocznych finałach dzieci do lat 10. Może także wnioskować o dopuszczenie do udziału w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

W grupie dzieci młodszych – Mistrzostwach Dzieci do lat 6 i 7, brało udział 84 zawodników, rozgrywki toczyły się w 9 rundach w tempie 30 minut na gracza z dodawanymi 10 sekundami. „Basztę” reprezentowali chłopcy występujący po raz pierwszy w zawodach o tej randze:

  • Franciszek Juruć – 21. miejsce
  • Adam Snela – 43. miejsce
  • Jakub Łuciuk – 65. miejsce (z 83. pozycji startowej) – jednocześnie zdobywając IV kategorię szachową.

Dodatkowo, w trakcie zawodów odbył się Otwarty Turniej Blitz Tatrzańska Wiosna 2023 (9 rund tempem 3’+2″), w którym na podium stanął Jakub Łuciuk, zdobywając trzecie miejsce.

Gratulujemy wszystkim młodym szachistom!

Kategorie: Aktualności