OSTRAWSKI Konik 2023! Sukcesy „BASZTY” w czeskim Petrvaldzie! 🇨🇿

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ostravsky Konik jest corocznie największą imprezą szachową w województwie morawsko-śląskim. Poprzedza go seria siedmiu szybkich turniejów w Ostrawie i okolicach. W każdym z nich biorą udział zawodnicy UKS Baszta Wodzisław Śląski!

Zawodniczki Baszty

W sobotę 18 marca 2023r. w Petrvaldzie odbył się czwarty turniej z cyklu rapid.
Obowiązywał system gry: szwajcarski – 9 rund, 15 min. na zawodnika, z zaliczeniem FIDE Rapid elo i Rapid LOK. Wzięło w nim udział 134 graczy bez ograniczeń wiekowych. Wśród nich zawodniczki „Baszty”: Maja Moczała, Diana Rduch i najmłodsza z nich Julia Kolorz.

Był to bardzo dobry występ dziewcząt:

  • Maja Moczała zdobyła 5 pkt. i zajęła 3. miejsce w grupie zawodników do lat 14,
  • Julia Kolorz zdobyła 4 pkt., zajęła 2. miejsce w grupie do lat 10,
  • Diana Rduch – zdobyła 5 pkt. i aż 130+ FIDE!

Podziękowania dla trenera Mikołaja Korolczuka!
Gratulacje dla dziewczyn!