Zwycięstwem naszej szachowej drużyny seniorów zakończyły się rozgrywki Ligi Czeskiej ,, Okresni Souteż” sezonu 2015/2016. Nasza drużyna zakończyła  rywalizację na pierwszym miejscu z dorobkiem 17 pkt na co składa się: 5 zwycięstw ,2 remisy i 1 porażka. W ostatnim meczu  rozegranym 03.04.2016 r. w Havirovie  w spotkaniu z tamtejszym Banikiem padł remis 4,0 ; 4,0. Punkty dla naszego zespołu zdobyli; Kowalczyk Marek, Szneider Kazimierz, Króliczek Łucjan – po 1,0 pkt, a Kubiniok Stanisław i Duż Stanisław – po 0,5 pkt. Dobrą grą wykazali się nasi najmłodsi szachiści: Mainka Anna, Mrozek Zofia i Mrozek Wojciech, ale po długiej grze musieli uznać wyższość znacznie starszych przeciwników. Oprócz wymienionych zawodników barwy naszego klubu reprezentowali; Ciepły Karol, Ursnik Patryk, Walaszczyk Mikołaj i Ciepły Krzysztof.   Nasi szachiści świetnie wypadli w klasyfikacji indywidualnej : Kubiniok Stanisław z dorobkiem 7,0 pkt został najlepiej punktującym zawodnikiem rozgrywek, a Szneider Kazimierz, Króliczek Łucjan i Duż Stanisław okazali się najlepszymi graczami na swoich szachownicach. Rozgrywki Ligi Czeskiej rozgrywane były w okresie 18.10.2015 – 03.04.2016 r. w składach 8 – osobowych. Po raz pierwszy zwyciężyła drużyna w całości składająca się z obcokrajowców.

DSC00827

Na zdjęciu siedzą od lewej: Kazimierz Szneider, Zofia Mrozek, Wojciech Mrozek i Anna Mainka. Stoją od lewej:Marek Kowalczyk, Stanislaw Duź, Stanisław Kubiniok i Łucjan Króliczek.

  DSC00832 DSC00831DSC00830DSC00828

Kategorie: Aktualności