Za nami trzeci występ w I Lidze – Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i po raz trzeci udało się utrzymać w tej prestiżowej grupie! 💪♟️

Tegoroczne dziewięciodniowe rozgrywki odbyły się w Chotowej, w woj. podkarpackim. Po niezwykle emocjonującej rywalizacji zajęliśmy 17. miejsce spośród 24 drużyn z całego kraju!

Nasz skład:
♟️ CM Antoni Dylong
♟️ Kacper Fojcik
♟️ Kacper Staniczek
♟️ Paweł Buszka
♟️ Maja Moczała
♟️ Małgorzata Mamak
♟️ Agnieszka Słanina


👨‍🏫 Trener i opiekun: FM Mikołaj Karalchuk

🔥 Pierwsze siedem rund było fantastyczne:
✅ Zwycięstwa z klubami: Goniec Staniątki, AZŚ Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Jedynka Bełchatów.
🤝 Remisy z warszawskimi klubami: Polonia Warszawa oraz Czternastka Warszawa.
❌ Przegrane z mocnymi drużynami KKSz Kraków oraz MAT Myślenice.

Awansowaliśmy nawet na 8. miejsce w tabeli, jednak ostatnie rundy przyniosły niekorzystne dla nas kojarzenia i niezwykle trudne pojedynki. Z Lechem Poznań przegraliśmy minimalnie – zaledwie o pół punktu, a finałowa runda z MUKS Śródmieście Wrocław była prawdziwym szachowym horrorem, zakończonym wynikiem 2:4.

💪 Wynik jest jednak ogromnym sukcesem – jako niewielki klub nie byliśmy faworytami, a nasz cel, czyli utrzymanie, został osiągnięty!
Co więcej, pozostaliśmy jedynym klubem z regionu, który zdołał utrzymać się na tym poziomie rozgrywek w najważniejszym turnieju drużynowym.

👏 Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi! Było to bardzo wymagające 9 dni pełnych intensywnych, nawet sześciogodzinnych partii na najwyższym poziomie, poprzedzonych długimi przygotowaniami.

Dziękujemy za walkę, zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę drużynowego wsparcia! Jesteśmy dumni!