6 października w Łaziskach Górnych zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska w Szachach Szybkich. Klub UKS Baszta reprezentowało 16 zawodników.

Największym sukcesem dla naszego klubu jest zdobycie przez Alicję Wojs tytułu Wicemistrzyni Śląska w kategorii dziewcząt do lat 10.
W tej samej grupie Maja Moczała zajęła 5 miejsce.
O krok od podium znalazła się również Agnieszka Słanina, która ostatecznie zajęła 4 miejsce w grupie dziewcząt do lat 8. Agnieszka zdobyła 6 punktów, tyle samo co zawodniczka sklasyfikowana na drugim miejscu.
W grupie dziewcząt do lat 12 w pierwszej 6 nagrodzonych zawodniczek znalazła się Alicja Lach zdobywając 5,5 punktu.
Spośród chłopców najwyżej uplasował się Krzysztof Ciepły grający w grupie do lat 12. Krzyś zdobył 6,5 punktu co dało mu 5 miejsce.

Patyk Urśnik 3,0 pkt – 16 miejsce w grupie C18

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich rozegrane były zgodnie z aktualnymi przepisami FIDE i PZSzach oraz zostały podzielone na kategorie wiekowe osobno dla chłopców i dziewcząt: D8, C8; D10, C10; D12, C12; D14, C14; D16, C16; D18, C18;.