Fantastyczne wieści ze Stadionu Śląskiego! Srebro i awans do III ligi juniorów 2024‼️ 🔥

️🏆 Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV liga juniorów ️🏆
Zawody odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w dniach 12-13 stycznia, rozegrano 7 rund, a udział wzięło w nich łącznie 246 osób w 3️⃣6️⃣ drużynach.

Udało nam się wystawić aż dwa składy, aby zagrać mogli także ci mniej doświadczeni i to był strzał w dziesiątkę!
Nasz drugi skład (przypominamy, że pierwszy to ogólnopolska I liga) zdobył drugie miejsce i wywalczył awans do tegorocznej III ligi juniorów! 💥♟️

Trzeci zespół także zagrał fantastycznie – nasi mniej doświadczeni zawodnicy, gdzie kilkoro z nich debiutowało w tego typu zawodach, zagrali znacznie powyżej oczekiwań walcząc o każdy mały punkt!

Reprezentacja Baszty – 12 wspaniałych!

👉 UKS BASZTA Wodzisław Śląski II – 2 miejsce i awans do III ligi juniorów!
Drużyna odniosła aż 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Zdobyła 11 dużych punktów i 28,5 małych. To najwięcej indywidualnych zwycięstw z wszystkich drużyn! Bardzo wyrównana gra wszystkich zawodników dała im wymarzony puchar!

1️⃣ szachownica – Wojciech Swoboda
2️⃣ szachownica – Wojciech Mrozek
3️⃣ szachownica – Paweł Buszka
4️⃣ szachownica – Tymoteusz Krzystała
5️⃣ szachownica – Agnieszka Słanina
6️⃣ szachownica – Maja Głomska

👉 UKS BASZTA Wodzisław Śląski III – 21 miejsce z wynikiem 6 dużych i 22,5 małych punktów. Pierwszy dzień wypadł tak dobrze, że po 5 rundach zawodnicy dogonili nasz lepszy skład i wskoczyli na 11 lokatę z 2 zwycięstwami i 2 remisami. Niestety padli ofiarą własnego sukcesu, trafiając w ostatnich rundach na znacznie trudniejszych przeciwników.

1️⃣ szachownica – Jakub Piechaczek
2️⃣ szachownica – Tymoteusz Szafrański
3️⃣ szachownica – Jakub Sitko
4️⃣ szachownica – Julia Kolorz
5️⃣ szachownica – Małgorzata Mamak
6️⃣ szachownica – Julia Szczurek

Dodatkowo, nasza zawodniczka Julia Szczurek zdobyła 1 miejsce i medal na szóstej szachownicy ​ – była więc najlepsza z młodszych juniorek turnieju! Na dodatek, była o włos od uzyskania pierwszej normy na I kategorię szachową!

Najlepsze wyniki na poszczególnych szachownicach z całego turnieju:
6️⃣ szachownica – Julia Szczurek 🥇 1 miejsce z wynikiem 7/7 punktów!
3️⃣ szachownica – Paweł Buszka 4 miejsce z wynikiem 6/7 punktów, niewiele zabrakło II kategorii szachowej
4️⃣ szachownica – Tymoteusz Krzystała 4 miejsce z wynikiem 5/7 punktów, ranking uzyskany 1938!
5️⃣ szachownica – Małgorzata Mamak 4 miejsce z wynikiem 6/7 punktów (o włos od medalu za 2 miejsce, zaważył ranking drużyn)

Gratulacje również należą się Julii Kolorz 👏 ​ która fantastycznie poradziła sobie przy męskim stoliku!

Wielkie brawa dla całej 12-osobowej ekipy Baszty! Jesteśmy dumni z wszystkich naszych zawodników, bez wyjątku, a obie drużyny zagrały fantastycznie, powyżej oczekiwań.

Jest jednak coś, co wydaje nam się równie ważne jak sukces. To niesamowita koleżeńska atmosfera, jaka panowała przy naszym klubowym stoliku. Wszyscy, bez względu na wiek (zawodnicy i opiekunowie) wspierali się, omawiali sukcesy i porażki, obserwowali grę pozostałych, motywowali i pocieszali po przegranych partiach.
Ostatnie dwa dni przyniosły więc nie tylko powód do świętowania sukcesów, ale również do dumy z postawy młodych członków naszego klubu – oni naprawdę tworzą jedną drużynę!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, opiekunom, trenerom i kierownikom drużyn. Podziękowania również należą się Śląskiemu Związkowi Szachowemu za kolejną świetnie zorganizowaną imprezę w centrum śląskiego sportu.

Wyniki i szczegóły: