SP 1 z Wodzisławia Śląskiego najlepsza w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja rocznika 2009 i młodsi zdobyli pierwsze miejsce w Województwie Śląskim – w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci. Ich wynik to już kolejne mistrzostwo dla Szkoły Podstawowej Nr 1. Drużyna w składzie Alicja Wojs, Maja Moczała, Diana Rduch i Agnieszka Słanina ( zawodniczki Uks Baszta) zdobyły 12 pkt i uzyskały awans do Mistrzostw Polski. Wielkie Gratulacje.Dużą niespodziankę sprawiła druga drużyna w rocznikach 2007-2008 z SP1, która wywalczyła II miejsce i tytuł Wicemistrzowski w swojej kategorii. Drużyna w składzie Krzysztof Ciepły, Kamil Widenka, Mateusz Jasielski i Aleksandra Tobiczyk wykazali się niesamowitą determinacją w walce do ostatniej rundy i ta dopiero zdecydowała o kolejności w klasyfikacji końcowej. Warto podkreślić, że jest to pierwszy start tak dobranej drużyny w kategorii Igrzysk Młodzieży. Ogromne Gratulacje (w tej drużynie również prym wiedli zawodnicy Uks Baszta). Jesteśmy bardzo dumni z obu drużyn.Zawody odbyły się 5 listopada 2021 w Częstochowie i były profesjonalnie przygotowane przez Panią Elżbietę Pyrkosz i Pana Igor Pyrkosz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetman Częstochowa i były rozegrane na dystansie 7 rund po 15 min na zawodnika. Dziękujemy za opiekę nad uczniami Pani Dyrektor Justyna Orszulak.

Kategorie: Aktualności