W dniu 06.12.2016 r. w budynku Urzędu Miasta Ostrawa odbyło się seminarium „Sachy do skol od A do Z”,
w którym wzięli udział pedagodzy i radni miejscy oraz  wojewódzcy regionu śląsko-morawskiego. Celem spotkania było zaznajomienie radnych ze zmianami w rozwoju mentalnym dziecka poprzez naukę gry w szachy.Program ten realizowany jest w ramach ogólnoświatowego programu „Szachy w szkole”. Wśród zaproszonych prelegentów byli przedstawiciele klubu UKS „Baszta” Wodzisław Śl.: Jerzy Karp i Mikołaj Korolczuk,którzy przedstawili sposób realizacji tego programu w różnych regionach Polski. Podjęli temat holistycznego podejścia do nauki gry w szachy jako kombinację niezbędnej teorii jak i właściwie dobranego wysiłku fizycznego.
Wystąpienia spotkały się ze sporym zainteresowaniem,czego rezultatem jest zaproszenie na następne seminaria. Podjęto także rozmowy na temat współpracy w wielu dziedzinach w ramach projektów europejskich.
                                                                            Jerzy Karp
prezentace_korolchuk prezentace_karp
Kategorie: Aktualności