W dniu 28.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śl. rozpoczęto rozgrywki Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2015/2016. W ramach Ligi odbędzie się 5 turniejów rozgrywanych w kolejnych miesiącach. Młodych szachistów, rywalizujących indywidualnie jak i drużynowo gościć będą szkoły podstawowe. W każdym turnieju rozegranych zostanie 7 rund po 15 min. na gracza.

 

Szachy to niezwykły sport. Rozwój tej dyscypliny sportowej w naszym mieście spowodowany jest przystąpieniem do realizacji projektu „Szachy w szkole”. Świadczy to o przychylnym spojrzeniu włodarzy Miasta, które jako jedno z pierwszych w kraju wprowadziło szachy jako przedmiot obowiązkowy dla uczniów klas I – III. Zajęcia są prowadzone przez profesjonalnego trenera. Regularne rozgrywki ligi szkolnej prowadzone są tylko w nielicznych miastach.

 

W pierwszym turnieju wzięło udział 51 zawodników z 5 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych naszego miasta.

 

Wyniki I turnieju

 

Klasy I-III

 

chłopcy                                                                                      dziewczęta

 

  1. Ciepły  Krzysztof           SP 1                                                      1. Mainka Anna                 SP 8
  2. Mrozek Wojciech           SP 8                                                      2. Liśnikowska Julia           SP 8
  3. Grzonka Wojciech          SP 1                                                      3. Bodanko Maja               SP 8

 

Klasy IV-VI

 

  1. Gardian Adam              SP 1                                                       1. Mrozek Zofia                SP 8
  2. Walaszczyk Mikołaj       SP 3
  3. Borowski Tymoteusz     Sp 8

 

Gimnazja

 

  1. Ursnik Patryk               Gimn. nr 4                                               1. Mrozek Anna                Gimn. nr 1
  2. Prus Jakub                   Gmn. nr 1

 

Patronat nad rozgrywkami WLS objął Prezydent Miasta Wodzisław Śl. Pan Mieczysław Kieca. Projekt realizowany jest ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta Wodzisław Śl. Organizatorem Wodzisławskiej Ligi Szachowej jest Urząd Miasta Wodzisław Śl. i UKS „Baszta” Wodzisław Śl.

 

Składamy podziękowania Dyrektorowi SP 3 Panu Włodzimierzowi Sidorowowi za pomoc okazaną przy organizacji pierwszego turnieju.

DSC00397

DSC00429

DSC00437 (1)

DSC00424 (1)

DSC00418

Kategorie: Aktualności