W ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Ustroniu „Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia” nasi zawodnicy wzięli udział w obozie szachowym. Uczniowski Klub Szachowy „Baszta” przyłączył się do idei przyświecającej Festiwalowi, w związku z czym w obozie uczestniczyli nasi zawodnicy począwszy od najmłodszych członków klubu z grupy przedszkolnej aż po klubowego seniora, pana Stanisława Kubinioka. Przez 10 sierpniowych dni w Ustroniu-Jaszowcu w OW „Nauczyciel” pod okiem dwóch klubowych trenerów zabawę z treningiem łączyło 15 zawodników Klubu. Brali oni jednocześnie udział w zmaganiach turniejowych w ramach trwającego Festiwalu Szachowego. Najwyższe wyniki uzyskali: 

Alicja Wojs  – II miejsce w grupie dziewcząt do 14 lat 

Diana Rduch – III miejsce w grupie dziewcząt do 12 lat 

Alicja Lach – IV miejsce w grupie dziewcząt do 14 lat

Wojciech Swoboda – V miejsce w grupie chłopców do 12 lat

Filip Tolarz– VII miejsce w grupie chłopców do 12 lat (uzyskał normę na III kategorię szachową).

Pozostali nasi zawodnicy walczyli równie dzielnie i wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz zdobytych doświadczeń – szczególnie naszym klubowym beniaminkom. 

Poza treningami oraz udziałem w zawodach był też czas na zabawę oraz górskie wycieczki, zwłaszcza że pogoda sprzyjała. W większych i mniejszych grupach nasi turyści zdobyli Równicę, Palenicę oraz Czantorię.

Szczególnie ważnym wydarzeniem był udział w zakończeniu Festiwalu, które odbyło się w Amfiteatrze w Ustroniu. Nasi podopieczni mieli możliwość zobaczyć jednego z najbardziej znanych szachistów naszych czasów  – Gariego Kasparowa. Na uroczystości tej obecny był również Jan Krzysztof Duda – wschodząca gwiazda szachów, tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata. Spotkanie to wzbudziło ogromne emocje i na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. 

Wszystkie te miłe chwile, które były naszym udziałem, zawdzięczamy naszym wielkim przyjaciołom i partnerom:

Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., 

Urzędowi Miasta Wodzisławia Śląskiego,

Śląskiemu Związkowi Szachowemu.

Specjalne podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie składamy również panom Mikołajowi Korolczukowi oraz Mariuszowi Kiesiowi, którzy sprawowali opiekę trenerską nad zawodnikami. 

Kategorie: Aktualności