W dniach 17-24 maja 2021 w miejscowości Krynica Zdrój odbył się Szachowy Ogólnopolski Integracyjny Turniej „FIANCHETTO”. W zawodach udział wzięli zawodnicy UKS BASZTA Wodzisław Śląski-Stanisław Kubiniok, Krzysztof Ciepły i Maja Moczała.

Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim 9 rund w tempie 90 min.+30sek. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Stanisław Kubiniok 3,0 pkt.-22 miejsce
Krzysztof Ciepły 4,0 pkt.-15 miejsce
Maja Moczała 4,5 pkt.-11 miejsce (uzyskanie pierwszej normy na kandydata)

Zawody sędziował IA Andrzej Filipowicz znany z sędziowania jednego ze słynnych pojedynków o mistrzostwo świata A.Karpow-G.Kasparow a także wielu innych zawodów w różnych zakątkach świata. Oprócz gry w szachy nasi zawodnicy korzystali z atrakcji pięknego Beskidu Nowosądeckiego, podziwiali panoramę ze szczytu Jaworzyna Krynicka a także próbowali uzdrowiskowych wód Krynicy Zdrój.