Od jakiegoś czasu występują problemy z wyświetlaniem turniejów w serwisie chessarbiter.com, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że wyświetla się tylko jedno nazwisko lub kojarzenie.
Jest to związane z błędem po stronie serwisu i programu do tworzenia turniejów. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób, które często korzystają z tego serwisu na turniejach.

Dopóki administratorzy nie naprawią błędu, można spróbować następujących metod:

 1. Należy wypróbować inną przeglądarkę niż Chrome (w systemie Android to przeglądarka domyślna)
  Powinny działać przeglądarki Firefox, Opera, Vivaldi, Edge.
 2. Na stronę chessarbiter trzeba wejść poprzez pełny adres rozpoczynający się od „http://
  Należy więc wpisać w polu adres: http://chessarbiter.com (bez litery „s”)
  Przykładowy link do wypróbowania: http://chessarbiter.com
  Nie może to być https://chessarbiter.com ani samo chessarbiter.com.

  Jeśli jesteśmy już na stronie turnieju który nie działa, można kliknąć na polu „adres” i dopisać początek ręcznie, jak na obrazku poniżej.

  Ten sposób nie zadziała w przeglądarce Chrome, która i tak przełączy się w tryb protokołu https.


W systemie Windows sposób ten powinien działać ze wszystkimi przeglądarkami. Zalecamy przeglądarkę Firefox, która działa na innym silniku. W pasku adresu pojawia się przekreślona kłódka lub informacja „niezabezpieczone” – to znaczy, że wszystko powinno działać.

Błąd wynika z tego, że w ostatnim czasie przeglądarka Chrome (ale zapewne niedługo będzie to dotyczyło także innych) stara się wymuszać korzystanie ze stron internetowych przez bezpieczne (szyfrowane) połączenie. Serwis chessarbiter obsługuje zarówno połączenia https, jak i „tradycyjne” http, jednak odnośniki w samym kodzie strony występują wyłącznie w postaci „http”.
Przeglądarki takie jak Chrome nie pozwalają na takie mieszane połączenia (mixed content), a naprawa wymagałaby niewielkich zmian ze strony administratora strony chessarbiter.com. Poinformowaliśmy również o problemie i rozwiązaniu administratora (PzSzach).

Kategorie: Aktualności