MMM Piekary Śląskie

Od 13.09 do 15.09 w Piekarach Śląskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach, obejmujące województwo śląskie i opolskie. Będące reprezentantkami kadry Śląska, a jednocześnie naszego klubu UKS Baszta: Maja Moczała i Alicja Wojs zagrały bardzo dobrze i obie stanęły na podium. Ala zajęła I miejsce zdobywając 6,5 punktu w 7 rundach. Maja była druga z dorobkiem 5 punktów.

Obu zawodniczkom należą się wielkie brawa.

SYSTEM ROZGRYWEK
a)Indywidualny turniej szachowy grany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
b)Tempo gry: 30 minut plus 30 sekund za każdy ruch dla zawodnika
c)W ramach mistrzostw rozegrane zostaną dwa turnieje:
– dziewczęta z rocznika 2009, 2010, 2011;
– chłopcy z rocznika 2009, 2010, 2011
d)Turniej zostanie rozegrany zgodnie z przepisami FIDE i PZSzach