W sobotę 21 kwietnia  czeskich Bohuslavicach odbył się ostatni  już turniej w ramach Rapid Tour  Konik Ostravski 2018. Zawodnicy zagrali 9 partii tempem 13 minut i 2 sek. na zawodnika.

Klub UKS „Baszta” reprezentowała grupa 5 zawodników: Zosia Mrozek,  Ala Lach, Mikołaj Walaszczyk, Wojtek Mrozek i Krzyś Ciepły.

Był to kolejny silny turniej, w którym wzięło udział 150 graczy, w tym zawodnicy z tytułami GM, FM, IM, WIM.

Należy podkreślić, że ogółem 7 turniejach Rapid Tour wzięło ogółem 415 zawodników z 7 krajów, w tym arcymistrzowie, mistrzowie i mistrzynie międzynarodwi, mistrzowie FIDE.

Klasyfikację generalną tour prowadzono w grupach do 1700 elo, do 2000 elo i powyżej 2000 elo.

W tak wyśmienitym towarzystwie zawodnik naszego klubu – Krzysztof Ciepły zajął  wysokie

5 miejsce w grupie do 1700 elo  ( na 212 zawodników  klasyfikowanych w grupie).

Grając w Bohuslavicach zawodnicy klubu „Baszta” zaznaczyli swoją obecność, grając

i wygrywając z wyżej notowanymi przeciwnikami. Wszyscy zdobyli ważne punkty z rankingu FIDE. Po 9 partich wyniki naszych zawodników były następujące:

Krzysztof Ciepły – 4,5  punktu  – II w kategorii U14 chłopców

Zofia Mrozek – 4,5 punktu  – I miejsce w kategorii U14 dziewczyn

Mikołaj Walaszczyk – 3,5 punktu

Wojtek Mrozek – 3,5 punktu

Alicja Lach – 3 punkty

Naszym młodym zawodnikom gratulujemy dobrego występu w Koniku Ostravskim 2018.