Pierwsza połowa października nie bez sukcesów – było sporo bardzo dobrych występów, aż czworo zawodników podniosło swoje kategorie, a ośmioro klubowiczów właśnie wyjechało na ważne zawody w szachach klasycznych!

Przede wszystkim wyróżnić należy najmłodszych, dla niektórych to pierwsze turnieje.

🏆 Turniej w Domu SZILO – O kategorię V i IV (7.10.2023)

• Aleksander Dziurok – miejsce 6
  • Jan Wistuba – miejsce 11
  • Dominik Dziurok – miejsce 12

🏆 Pawłowicki Turniej dla Dzieci o V i IV kategorię (szachy szybkie, 14.10.2023)

• Franciszek Langrzyk – 2 miejsce 🥈- 5 pkt, zdobył IV kategorię szachową 👏
  • Filip Wężowicz – 7 miejsce – uzyskana V kategoria szachowa👏
  • Jakub Grabiec – 9 miejsce, 3,5 pkt.
  • Jakub Rybka – 12 miejsce, 3,5 pkt.
  • Blanka Kiełkowska – 18 miejsce i V kategoria szachowa👏,
  • Danuta Lach – 20 miejsce i również V kategoria szachowa👏,
  • Zofia Langrzyk – 22 miejsce.

🏆 Pawłowicki Turniej dla Dzieci do lat 15 o III, II, I kategorię (szachy klasyczne, 14-15 .10.2023)

• Paweł Buszka – 3. miejsce 🥉z wynikiem 5 pkt.
  • Jakub Sitko – 11 miejsce (4 pkt.)
  • Wiktor Zając – 15 miejsce (3,5 pkt.)
  • Karol Sitko – 11 miejsce

🏆 Rudzka Jesień Grupa B (szachy klasyczne, 7-8.10.2023) w grupie do lat 12:

• Maja Głomska – 4 miejsce z wynikiem 4,5 pkt. 📜
  • Agnieszka Słanina – 7 miejsce (4 pkt.)
  • Małgorzata Mamak – 8 miejsce (4 pkt.)

🏆 IV Międzynarodowy Memoriał Szachowy im.Alfreda Chrobaka w Raciborzu – turniej open o dużej renomie (szachy szybkie, 7.10.2023)

• Kacper Staniczek, 5 pkt. miejsce 29/100 – z bardzo dobrym wynikiem, jako jeden z młodszych zawodników pokonał m.in. szachistów z tytułami FM i k, a zremisował ze zwycięzcą turnieju (m) oraz k+

🏆 XVII Memoriał im. Henryka Karnówki do lat 14 (szachy klasyczne, 14-15.10.2023) – coroczny turniej w Tarnowskich Górach, zwykle bardzo popularny wśród zawodników Baszty, tym razem jedyny reprezentant klubu:

• Tymoteusz Krzystała, miejsce 5/24 z wynikiem 5 pkt. (ani jednej przegranej)

Najbliższe tygodnie także będą pełne emocji:

🇵🇱♟ W niedzielę 15.10 wieczorem aż siedmioro naszych reprezentantów wyjechało na 7 dni do Pokrzywnej, gdzie dziś rozpoczęły się rozgrywki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Szachach Klasycznych. Na wyjazd zasłużyli sobie awansem po świetnej grze w czerwcowych Mistrzostwach Śląska.

• dziewczęta do lat 11: Julia Kolorz i Maja Głomska
  • dziewczęta do lat 13: Diana Rduch, Agnieszka Słanina i Małgorzata Mamak
  • chłopcy do lat 13: Kacper Staniczek i Wojciech Swoboda

🌍✈ W sobotę 14.10 nasza młodsza klubowiczka, Julia Szczurek, dotarła do egipskiego Sharm el Sheikh 🇪🇬, gdzie dziś od zwycięstwa rozpoczęła udział w trwających dwa tygodnie Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach Klasycznych.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!